Наявність спеціального головного убору у мотоцикліста – це обов’язкова умова. Хтось думає що причина у штрафах? Так штраф доведеться сплатити якщо ви без захисного шолому, але ціна відсутності цього елементу набагато більшою може виявитися у випадку падіння чи ДТП – і це життя.
Отже мотошолом – https://motostyle.ua/ua/zashchita/motoshlemi то не про стильність чи комфорт, то в першу чергу про безпеку. Для того що ви придбали оптимальний варіант скористайтеся порадами консультантів Мотостайл. Спеціалісти підберуть кращу модель з урахуванням всіх нюансів в тому числі ситуації (де їздити), бюджетних рамок і стилю їзди.
Для аматорів і профі
В принципі, так навряд чи варто розділяти шоломи для мотоциклу на різні групи. Адже аматори теж частенько їздять по бездоріжжю, приймають участь у перегонах і потребують максимально можливого захисту. Отже мотошолом скоріше відрізняється один від одного в залежності від конструкції. А саму конструкцію треба обирати з орієнтацією на те коли і де ви будете їздити на мотоциклі.
Мотошоломи бувають:
- Повністю закритого типу (інтеграл);
- Закритого типу але з відкидним захисним елементом для підборіддя (модулятор);
- Відкритого типу;
- А-ля каска.
Останній варіант – то скоріше про красу і імідж, ніж про комфорт і захист. Відкритий шолом актуальний для тих хто пересувається містом на невеликій швидкості. Якщо ви приймаєте участь у перегонах, або обожнюєте їздити на великій швидкості – краще обирати модулятор або інтеграл.
Також при покупці шолома звертайте увагу на матеріали, які використані при його виготовленні. Якщо завдання купити щось більш бюджетне – моделі з термопластику важкий вибір. Але якщо перед вами ціль придбати максимально витривалий шолом – краще купити вже варіант дорожчий - з кевлару. Сучасні матеріали (інноваційні) більш витривалі та міцні. Хоча, порада експертів, якщо шолом потрапив у ДТП, його потрібно міняти. Це фактично одноразовий елемент екіпіровки, який підлягає заміні у випадку падіння з мотоциклу чи ДТП.
Кольорова гама як і дизайнерські рішення бувають різними. З кольорами виробники експериментують, бо шоломи для мотоциклів зараз носять не тільки брутальні чоловіки але і ніжні панянки. Щодо форми, то вона може відрізнятися але завжди виконана згідно вимог аеродинаміки. Також підбирати мотошолом треба по розміру голови і варто пам’ятати, що шолом не повинен вільно триматися але і не повинен здавлювати голову. Деякі моделі оснащені внутрішньою частиною зйомною, це зроблено для того щоб підклад можна було зняти, просушити і помити. Якщо підклад не знімається, варто придбати підшоломник.
Більшість шоломів закритого типу мають візор (захисне скло). Якщо такого елементу немає, то треба придбати захисні окуляри. Але якщо мова йде про інтеграл чи модулятор – вони обов’язково оснащені візорами, деякі навіть з підігрівом, щоб забезпечити комфорт під час катання в дощ чи сніг.
Консультанти Motostyle допоможуть розібратися з різними варіаціями на тему мотошолома і підкажуть на які модулі краще зробити вибір.