Альтернативні джерела енергії – це тема, яка турбує людство із середини двадцятого століття. Ресурси, які використовуються зараз далеко не безмежні, їх вартість зростатиме зворотно-пропорційно зростанню населення. Крім цього, із використанням поточних джерел енергії пов'язані незворотні наслідки для природних ресурсів планети. Тому багато міжнародних організацій, уряди країн, розуміючи важливість цього питання, всіляко сприяють розвитку цієї галузі та пошуку нових методів зменшення впливу людства на природні ресурси планети.

Що таке зелений тариф на електроенергію: визначення

Зелений тариф – це державна програма, яка має на меті підтримку виробників електроенергії з відновлюваних джерел (ВДЕ), гарантуючи оплату такої енергії переданої до державної мережі. До таких джерел відносяться сонячна, гідроелектрична, вітрова та енергія, здобута шляхом перероблювання біоматеріалу. Країни оплачують таку енергію фіксованої платою, яка дозволяє залучати інвестиції в цю галузь. З вводом зеленого тарифу та підняттям комунальних тарифів, в Україні також отримали свій розвиток спеціалізовані центри, які продають необхідне обладнання, розробляють комплексні рішення для бізнесу, проводять монтаж установку та налаштування. Яскравим прикладом може бути https://prel.prom.ua/g1317082-sonyachni-batareyi-obladnannya – компанія, яка вже має багато своїх завершених проєктів по встановленню сонячних панелей як для приватних осель, так і створення мережевих сонячних електростанцій. Вона на всі сто відсотків знає, як підключити зелений тариф, та може допомогти в цьому. 

Принцип роботи зеленого тарифу в Україні

Те, як працює зелений тариф, зараз не може задовольнити державу повною мірою. Ціна, яку мала сплачувати держава постачальникам зеленої енергії була занадто висока, що не було вигідним. Тому було прийнято рішення створити нову систему Net Billing, яка б враховувала інтереси всіх учасників ринку. Але зелений тариф залишається до моменту початку дії нової системи, але довше ніж 2030 рік, тому що всі програми «зеленого тарифу» мають свій певний строк, на який їх приймають. Тож, якщо дуже коротко відповісти на питання: «що першочергово потрібно для зеленого тарифу зараз?» – це встигнути підключитись до нього. 

Перспективи зеленого тарифу

Ця програма має певні часові обмеження, тому багатьох занепокоїть питання, що буде з зеленим тарифом після 2030 року. Впевнено можна сказати, що подібні програми будуть надалі тільки поширюватись та приймати більший обіг, тому що багато країн розуміють користь від цього. Тариф може бути продовжений зі змінами, або запроваджена інша система, яка буде дозволяти залучати інвестиції до цієї галузі та розвивати цей напрямок надалі. Деякі країни мають на меті повністю забезпечити свої потреби в електроенергії за рахунок ВДЕ, та відмовитись від ресурсів, які завдають шкоди природним ресурсам планети.