Родючість ґрунту є найважливішим аспектом стійкого сільського господарства, і органічні добрива відіграють важливу роль. Органічні добрива одержують із живих чи колись живих організмів, і вони містять органічні речовини, які можуть підвищити родючість ґрунту за рахунок покращення структури ґрунту, доступності поживних речовин та мікробної активності. Варто спробувати гумат калію – різновид органічно-мінерального добрива широкої дії.

Однією з основних переваг органічних добрив і те, що вони є стійким ресурсом. Вони також є біорозкладними і не залишають шкідливих залишків у ґрунті, що робить їх безпечним та екологічно безпечним варіантом для управління родючістю. Вирішити одразу кілька проблем можливо, якщо купити гумат калію, біо-добриво вноситься в мінімальні кількості, а ефективність вражаюча та має велику направленість.

Категорії органічних добрив

Їх поділяють на дві великі категорії: рослинного та тваринного походження. Варіанти на рослинній основі одержують з матеріалів, таких як компост, зелене добриво та рослинні залишки. З іншого боку, добрива тваринного походження містять продукти життєдіяльності тварин, таких як гній, кісткове борошно та кров'яне борошно.

Якщо жоден з перелічених варіантів неприйнятний або обробку проводять на великих площах, гумат калія у вигляді концентрованої рідини – найкраще рішенні.

Компост є одним із найчастіше використовуваних органічних добрив рослинного походження. Компостування - це процес розкладання органічних речовин, таких як харчові відходи, рослинні залишки. Компост є багатим джерелом поживних речовин, у тому числі азоту, фосфору та калію, а також низки мікроелементів, необхідних для росту рослин.

Зелені добрива включають вирощування певних культур, таких як бобові, відомі своєю здатністю фіксувати атмосферний азот. Коли ці культури вирощуються, вони поглинають поживні речовини з ґрунту, які вони повертають назад у ґрунт, коли вносяться у вигляді сидератів.

Гній, наприклад, є чудовим джерелом азоту, фосфору та калію, а також ряду мікроелементів. Його можна вносити безпосередньо в землю або компостувати для створення багатої поживними речовинами поправки.

Незалежно від того, чи вид добрив буде обрано господарем, включення їх у методи управління ґрунтом допоможе створити здоровий, продуктивний сад та город. Головне дотримуватися правил внесення та норм, які встановлені для окремих рослин.