Військові дії в Україні спричинили негативний вплив на економіку країни. Конфлікт на сході України, що розпочався у 2014 році, призвів до падіння ВВП, зростання інфляції та зростання безробіття. Сьогодні тенденції також носять сумний характер. Війна серйозно вплинула на інфраструктуру країни, багато підприємств і цілих населених пунктів зруйновано. Однак український уряд вживає заходів для збереження та стабілізування економіки. В одному з останніх прес-конференцій Ростислав Шурма сказав, що найголовніше в умовах військового стану – тримати фінансову стабільність.
Наслідки війни
Одним із найбільш значних економічних наслідків військових дій стало зниження ВВП. За даними Світового банку, ВВП України впав на 6,1% у 2014 році та на 9,9% у 2015 році через конфлікт. Зниження ВВП відбулося насамперед через скорочення експорту та скорочення інвестицій, оскільки інвестори побоювалися нестабільності, спричиненої конфліктом. Зниження ВВП справило хвильовий вплив на решту економіки країни, вплинувши на рівень зайнятості та споживчі витрати.
Інфляція була серйозною проблемою в Україні з початку війни. Через економічну нестабільність, рівень інфляції в країні значно зріс. У 2015 році інфляція в Україні досягла рекордного рівня 43,3%. Така ситуація ускладнила для підприємств та приватних осіб планування своїх фінансів, оскільки вартість товарів та послуг може значно коливатися від місяця до місяця.
Сьогодні завдяки іноземним партнерам та дотаціям сприяє підтриманню економічної стабільності.
Руйнування та безробіття
Постійні обстріли стали причиною суттєвих руйнувань інфраструктури країни. Багато підприємств і було сильно пошкоджено або повністю знищено, , що призвело до занепаду загальної інфраструктури країни. Це ускладнює роботу функціонуючих підприємств, оскільки вони можуть не мати доступу до необхідних ресурсів для своєї діяльності. Значна територія України окупована, і підприємства, що там залишилися, не можуть поповнювати бюджет.
Крім того, війна спричинила різке зростання безробіття в Україні. Багато компаній були змушені закритися через бойові дії, що призвело до втрати робочих місць. Частина населення з окупованих територій переїхала в інші області, ринок праці перенасичений.
Незважаючи на існуючи проблеми та продовження війни, в українські посадовці роблять все можливе задля збереження економічної системи.