Сьогодні, безліч українців тримає свої заробітки у готівці, бо довіра до різних фінансових установ у них доволі низька. Але, утримання коштів “під матрацом” ніяк не спонукає зростання сімейного бюджету. Тож, потрібно уважніше придивитися до актуальних можливостей інвестування, які є сьогодні в Україні.

Серед іншого, найбільш популярними є банківські депозити та підтримка різних стартапів (венчурні інвестиції). Депозити - гроші клієнта, які банки зобов’язуються повернути із відсотками, а інвестиції у стартапи - це розвиток нового бізнесу із часткою акцій підприємства. А, заробити додаткові гроші можна, залучивши ігрові автомати з мінімальним депозитом, які також доступні у безкоштовному форматі.

Відкласти певну суму щомісяця буває не так просто, як могло б здатися. Але, якщо зберігати мінімум 10% бюджету, з часом, можна зібрати не аби яку суму. Головне, потім правильно обрати інструмент для її збільшення шляхом інвестицій.

Особливості грошових вкладів у банківських установах

Взагалі, банківські депозити - це угоди між фінустановами та їхніми клієнтами, які мають різні строки. Вони враховують передачу клієнтом коштів банку з метою утримання та капіталізації, а також, наступне їх повернення із відсотком. Сучасні депозити мають кілька ознак:

  • Вони розміщуються у гривні, доларах або євро;
  • Мають певні терміни: без дострокового зняття і “на вимогу” (другий варіант, зазвичай, спричиняє втрату певного відсотка);
  • Наявність двох засобів нарахування відсотка: до початкової суми, або капіталізація;
  • Отримання дивідендів може відбуватися кожного місяця, або із завершенням строку депозиту.

Переваги цього рішення є дуже вагомими, і перш за все, це гарантія повернення вкладу. Гарантії надають не тільки банки, але й Фонд гарантування вкладів України. Також, за допомогою цієї інвестиції, громадяни матимуть змогу регулярно отримувати пасивний заробіток. До того ж є різні терміни цих вкладів, що є однією зі зручніших умов.

Попри обставини, банки продовжують стабільно працювати та забезпечувати необхідні послуги. Але, щоб обрати вигідний продукт, потрібно звернути увагу на надійність банку і позитивну дохідність його вкладів. Також, депозити повинні мати зручний метод вибору та необхідні налаштування в особистому кабінеті.

Переваги і ризики венчурних інвестицій

Єдиною обставиною, яка стримує багатьох інвесторів у сенсі допомоги перспективним стартапам, є “ризик провалу”. Річ у тім, що нові підприємства не мають котирування на фондових біржах та великої клієнтської бази. Тобто, ці вкладення мають довгостроковий характер і не дають прибутків доти, поки “інновація” не стане в пригоді всім охочим.

Але, існує й світлий бік цієї медалі - досягнення стартапом повного успіху. Існує безліч “родзинок” та “нових ідей”, які ще не бачили світ. Серед них, наприклад нові IT-розробки, рішення для аграрних компаній або оборонні технології.

Щоб вкласти свої кошти безпечно, інвестору потрібно бути обізнаним в певній галузі, у якій працює стартап. До того ж треба знати, коли краще виводити весь капітал. У більшості випадків, це здійснюється, коли бренд зміцнив свою позицію та готується стати окремим великим учасником ринку із певними споживачами та конкурентами.