Під час перебування на військовій службі багато хто із чоловіків може прийти до загального висновку стосовно того, що вони просто не є підготовленими до даного способу життя та безпосередньої участі у бойових діях і т.д. Саме тому досить не поодинокими сьогодні є випадки дезертирства, а також СЗЧ (самовільного залишення військової частини). Далі пропонуємо вам разом із нами поговорити про різницю між згаданими поняттями та про передбачену за них відповідальність.

У будь-якому випадку, попри те це дезертирство чи СЗЧ, а людині, яка вчинила правопорушення, обов’язково потрібна буде консультація та допомога такого спеціаліста як військовий юрист в Чернігові. Він зможе пояснити всі незрозумілі моменти, а також допомогти.

Що ж за термін такий це дезертирство?

Дезертирством сьогодні називають самовільне залишення місця служби/частини з подальшим ухилянням від такої служби. Додатково варто пам'ятати і про те, що дезертирством ще називають неявку з метою ухилення від служби у разі:

  • призначення з переведенням;
  • повернення з відрядження;
  • відпустки;
  • перебування у лікувальному закладі.

Різниця між зазначеними двома поняттями полягає якраз у тому, що військовослужбовці, які вирішили стати дизертирами, мають намір ухилитися від несення ними військової служби назавжди, а не впродовж конкретного, як то буває при СЗЧ. Тобто дезертирство характеризують саме наявністю прямого умислу. Саме тому за нього передбачено кримінальну відповідальність - позбавлення волі.

У свою чергу багато хто рахує, що за СЗЧ ніякої відповідальності бути не може. Але це також прийнято вважати правопорушенням. Виходячи з тих чи інших обставин, такий вчинок можуть кваліфікувати як кримінальне/адміністративне правопорушення. На основі цього і буде вирішено те, який саме вирок отримає той чи інший військовослужбовець.

Якщо говорити про те, які ситуації нині не інкримінують як СЗЧ, то варто відзначити, що СЗЧ сьогодні ніхто не буде вважати лише в кількох випадках. Зокрема коли військовослужбовець залишає військову частину за наявності у нього необхідного дозволу від його командира. Додатково самовільним залишенням не буде вважатися відрядження та виконання наказу командира, лікування, переміщення з ротацією та навчання і навіть відпустка.

Професійна допомога фахівців

Для того аби у вас була змога проконсультуватися стосовно всіх питань, які вас цікавлять, радимо звернутися до послуг військового юриста онлайн. Зокрема таких кваліфікованих та надійних спеціалістів ви завжди зможете знайти на юридичному маркетплейсі Консультант. Тут працює безліч військових юристів онлайн та адвокатів для військових, які в режимі онлайн зможуть провести консультацію в області військового права щодо цілого ряду актуальних питань. Юрист для військового в умовах сьогодення являється незамінною людиною. Тому якщо ви хочете заощадити ваш час та подарувати собі комфорт, зручність і збереження ваших нервових клітин, обов'язково збережіть собі контактну інформацію.

До слова, раптом ви захочете в режимі офлайн проконсультуватися зі спеціалістом стосовно сзч під час військового стану, зробити це можна, звернувшись до послуг юридичної компанії «Приходько і Партнери», чиї професійні спеціалісти мають багаторічний досвід та необхідні знання і навички для допомоги всім тим, хто цієї допомоги справді потребує. Для того аби швидко по часу зв’язатися зі спеціалістом компанії, просто оберіть для себе один із варіантів, що доступні нижче:

  • Зателефонуйте в «Приходько і Партнери», використовуючи один із номерів телефонів +38 (093) 007-44-00 чи +38 (098) 007-44-00.
  • Напишіть в компанію, використовуючи електронну адресу – [email protected].
  • Завітайте в офіс «Приходько і Партнери», що знаходиться за адресою: м. Київ, БЦ "Парус", вул. Мечникова 2, поверх 10.
  • Або ж просто залиште ваш номер на сайті компанії і вам зателефонують.