Всі, хто займається ремонтом вдома, будує дім чи офіс, безперечно, чули про суху і мокру стяжку; дехто вже й зробив таке покриття. Навіщо потрібно робити стяжку та як її виконують, які види стяжки існують?

Звісно, професійним будівельникам не треба пояснювати, що таке напівсуха стяжка, а от для всіх інших ми попросили фахівців “Бригади Стяжко” зробити коротеньке пояснення. Майстри з Хмельницького, які вже виконали роботи на тисячах квадратних метрів підлоги, радо розказали нам про особливості своєї професії.

Які види стяжки підлоги бувають?

Найвідомішою є мокра і напівсуха стяжка підлоги. Є й суха, яка виконується з допомогою керамзитового піску чи інших сипучих наповнювачів. Верхнім шаром в такому покритті може бути гіпсоволоконний лист або листові полімерні матеріали. Перевагою методу є відносна простота, недоліком - досить висока вартість.

Мокра стяжка є одним із найвідоміших, традиційних методів вирівнювання поверхні під оздоблення. Піщано-цементний розчин, розведений до консистенції дуже густої сметани, наноситься і розрівнюється на підготовленій під заливку площі.

Метод мокрої, або чорнової стяжки, часто використовують у технічних приміщеннях — гаражах, на терасах, в коморі, де не надто важлива ідеальна рівність площини. Мокра стяжка є одним з найбільш доступних та недорогих способів. Її суттєвим недоліком є тривалий час висихання та можливе руйнування під дією несприятливих факторів.

Чому вигідно робити напівсуху стяжку?

Для виконання напівсухої стяжки використовують спеціальну будівельну суміш, яка володіє високою пластичністю, помірною текучістю та порівняно швидким періодом висихання. В окремих випадках до суміші можуть додавати певні наповнювачі - пластифікатори для збільшення в’язкості чи фіброволокно для міцності.

На перший погляд, суміш для напівсухої стяжки є дорожчою від звичайної цементно-піщаного розчину. Однак слід враховувати інші переваги напівсухої стяжки:

  • замішування поза межами приміщення, що дозволяє економити на послугах вантажників;

  • подавання готового розчину в робочу зону до 15 поверху включно;

  • ретельне вирівнювання поверхні на задану товщину;

  • можливість вкладання на теплу підлогу, що забезпечує якісний теплообмін.

Напівсуха стяжка значно швидше висихає, вже на наступний день ви можете ходити по ній, а невдовзі продовжувати будівельні роботи.

Напівсуха стяжка підлоги є сучасним, ефективним і надійним способом вирівняти основу для завершення оздоблення. На неї можна вкладати паркет чи ламінат, не боячись розтріскування чи зайвого зволоження.

Втім, замовники завжди можуть вибрати необхідний вид стяжки, спираючись на свої потреби та особливості приміщення. Більш детальну інформацію щодо укладання стяжки усіх видів можна дізнатись на сайті https://styazhko.com.ua/