Весняно-літній сезон будівельних робіт в Україні, хоч і меншими темпами, але розвивається. Незважаючи на обстріли, продовжуються будівельні роботи, зводяться нові житлові комплекси, потихеньку добудовуються приватні будинки.

Після стадії зведення коробки приходить черга до стяжки, і в багатьох виникає питання: чому добре робити напівсуху стяжку? Які вигоди має напівсуха стяжка у процесі будівництва і в подальшій експлуатації?

Ми розпитали про подробиці майстрів компанії з Хмельницького. “Бригади Стяжко” працюють на будівельному ринку Україні понад 15 років, і однією з їх головних спеціалізацій є укладання напівсухої стяжки. Ось що нам розказали фахівці. 

Де застосовується напівсуха стяжка підлоги?

Напівсуху стяжку підлоги роблять у житлових і комерційних приміщеннях поверх чорнової або поверх бетонного перекриття. Основна задача: підготувати підлогову основу для оздоблення паркетом, ламінатом, плиткою тощо.

Вкладати будь-які оздоблювальні матеріали просто на бетон не можна, тому що він нерівний, має низький коефіцієнт теплового розширення та погану теплоізоляцію. Стяжка вирівнює поверхню, створюючи міцне вологостійке та теплоізолювальне покриття.

Надалі стяжка повинна витримувати великі механічні навантаження, тому важливе значення має її товщина та склад суміші. Окрім того, все частіше для обігріву використовують теплу підлогу, і правильно зроблена стяжка допомагає правильному розподілу теплових потоків, заразом сприяючи високій енергоефективності та економії на опалення.

Переваги напівсухої стяжки

Напівсуха стяжка виконується у 2-3 рази швидше порівняно з іншими видами.

Робоча суміш замішується у спеціальному обладнанні на вулиці, за межами будівлі, та подається всередину за допомогою пневмонагнітача. Таким чином вдається уникнути одразу двох етапів: підняття будівельних матеріалів на поверхи, та прибирання невикористаних залишків і будівельного сміття. Подавати суміш можна на висоту аж до 15 поверху.

Суміш для стяжки не містить багато води, тому в жодному разі не може трапитись затоплення нижніх поверхів.

Напівсуха стяжка ідеально підходить для вкладання на теплу підлогу, оскільки в ній використовують пластифікатори для оптимізації теплового розширення.

Вже наступного дня після нанесення по стяжці можна ходити, а за кілька днів — продовжувати будівельні та оздоблювальні роботи.

У кінцевому підсумку напівсуха стяжка виявляється дешевшою, ніж інші способи вирівнювання підлоги.

Отримати безкоштовну консультацію щодо укладання стяжки усіх видів можна на сайті https://styazhko.com.ua/