Більшість людей дуже чекає на теплі літні дні, але потім вони страждають від спеки. Щоб легше переживати спекотні дні та проводити їх зі справжньою насолодою, потрібно знати, що саме не можна робити в спеку. Кілька простих, але дієвих правил допоможуть взяти від літа більше користі.

Що не можна робити в спеку

Здається, що найкращим способом проводити літні дні є засмагання на пляжі. Або ж вдома під кондиціонером дивитись фільми та грати в ігрові автомати онлайн. Але в обох випадках нас підстерігає певна небезпека. Адже через спеку організм стає більш вразливим до несприятливих факторів. Тому варто пам'ятати, що категорично не можна робити в спеку:

  • піддаватися прямому сонячному випромінюванню на пік спеки. Вони призводять до сонячних опіків і теплового удару. Тому слід уникати тривалого перебування на прямому сонці в найспекотніший час дня (зазвичай з 10:00 до 16:00). Якщо потрібно знаходитися на вулиці, намагайтеся перебувати в тіні або використовувати сонцезахисний крем.
  • зловживати алкоголем чи кофеїном. Алкоголь та кофеїн можуть збільшити дегідратацію організму, що особливо небезпечно у спеку. Потрібно пити більше чистої води та негазованих безалкогольних напоїв. І ніякого пива чи горілки на пляжах. Це мало того, що заборонено законом, то ще й небезпечно.
  • фізичні вправи на відкритому повітрі в пік спеки. Інтенсивна фізична активність може призвести до перегрівання організму та теплового удару. Якщо хочете займатися спортом або фізичними вправами, вибирайте прохолодніший вечірній час або краще займайтеся в приміщенні з кондиціонером.
  • залишати їжу на сонці чі просто не в холодильнику на тривалий час. У спеку продукти швидше псуються через високі температури. Обов'язково зберігайте їжу в холодильнику або в прохолодному місці, щоб уникнути харчових інфекцій.
  • використовувати кондиціонер на дуже низькій температурі. Гострий перехід із спеки на холод і назад може бути шкідливим для здоров'я. Рекомендується встановити кондиціонер на комфортну та помірну температуру, щоб уникнути перегрівання або переохолодження організму. Не варто, щоб перепад був більш як 5-7 градусів.
  • зловживати жирною та важкою їжею. Жирна та важка їжа може викликати підвищене відчуття втоми та неприємності у спеку. Обирайте легку та поживну їжу, таку як свіжі фрукти та овочі.
  • забувати про сонцезахисний крем. Незалежно від погоди, використання сонцезахисного крему з високим рівнем захисту від ультрафіолетового випромінювання є важливим. Застосовуйте його на відкриті ділянки шкіри перед виходом на вулицю, щоб захистити шкіру від сонячних опіків та передчасного старіння.

Також потурбуйтесь про близьких. Не можна залишати дітей або тварин у закритих автомобілях на розпеченій вулиці. Температура всередині машини може швидко підвищитись до небезпечних рівнів, що може призвести до теплового удару або навіть смерті.

Турбуйтесь про близьких у спеку

Виходячи на прогулянку з дитиною чи домашнім улюбленцем, потурбуйтесь про достатню кількість питної води для всіх, а також захист від сонця. У спеку організм швидше дегідрується, тому важливо вживати достатню кількість води. Не забудьте надіти капелюх або кепку, щоб захистити голову від сонця.