Розвиток птахівництва і тваринництва неможливий без удосконалення технологій. Один із кроків у цьому напрямі — застосування гранульованих комбікормів замість сипких, що зменшує втрати корму та підвищує ефективність годування. Тому попит на комбікорм у гранулах стабільно високий, а його виготовлення — вигідна справа. Відтак ті, хто вирішить купити обладнання для виробництва комбікорму в Україні, не залишаться без прибутку.
Особливості та переваги гранулювання комбікормів
Процес гранулювання комбікорму полягає у пресуванні сипкої маси під тиском. Результат — гранули, довжина яких сягає 20 мм, а діаметр — до 10 мм. Розмір залежить від тварин, для яких призначений корм:
-
курчата — 3,2 мм;
-
доросла птиця — 4,8 мм;
-
кролі — 5 мм;
-
вівці — 7 мм;
-
свині — 6–8 мм;
-
риби — 2–12 мм;
-
телята — 3,2–15,9 мм, залежно від віку;
-
доросла велика рогата худоба — 16,5–23,5 мм.
Найбільший попит має фракція гранул діаметром 3,2–4,8 мм. Склад комбікорму для різного виду тварин відрізняється та містить багато компонентів у збалансованому співвідношенні.
Гранулюванню піддають різну сировину:
-
зерно, висівки, борошно;
-
зернобобові культури;
-
технічні;
-
макуху, шрот;
-
сіно;
-
корми тваринного походження — м’ясне та рибне борошно;
-
сухі молочні продукти;
-
природну та синтетичну мінеральну сировину.
У комбікорми також додають дріжджі, амінокислоти, вітаміни, інші біологічно активні речовини, ліки. Сировина має бути вирівняна за фракцією, чиста, суха (допускається вологість до 15%). Тому для виготовлення якісного продукту потрібен не лише гранулятор, а й подрібнювач та інше обладнання. Зважаючи на це, найдоцільніше придбання — лінія гранулювання комбікорму. Вона містить весь комплекс необхідного устаткування, а процес роботи повністю автоматизований.
Купити обладнання для виробництва комбікорму в Україні можна як для потреб власного господарства, так і для виготовлення продукції на продаж. Обидва варіанти вигідні, бо дадуть змогу достатньо швидко окупити це вкладення.
Плюси використання гранульованого комбікорму:
-
продукт не злежується та не забруднює годівниці;
-
забезпечується зручне транспортування і механізована роздача;
-
термічне оброблення під час виготовлення знезаражує корм;
-
можна створювати комбікорм індивідуального складу й точно встановлювати пропорції компонентів;
-
комбікорм довше зберігається без втрати поживної цінності;
-
годівля збалансованими комбікормами збільшує вихід продукції тваринництва, бо речовини в такому вигляді краще засвоюються.
Процес роботи ліній для гранулювання корму
Лінія гранулювання комбікорму — комплекс обладнання, яке поєднане між собою та забезпечує всі стадії процесу перетворення сировини на гранули з мінімальною участю оператора. До комплекту устаткування входять:
-
подрібнювач сировини;
-
накопичувальний бункер;
-
змішувач;
-
система зволоження;
-
шнек для дозованої подачі суміші;
-
гранулятор — прес із матрицею;
-
охолоджувач гранул;
-
транспортна магістраль, яка поєднує складові системи;
-
витяжна система для циркулювання повітря;
-
пульт керування лінією.
Набір складових може варіюватися залежно від потреб кожного клієнта. Гранулятори, якими комплектується лінія гранулювання комбікорму, мають продуктивність від 70 до 2000 кг/год. Устаткування економно споживає енергію, а процесом керує лише один оператор.
Виготовлення гранульованих комбікормів проходить за такими етапами:
-
підготовка сировини, яка передбачає подрібнення, перемішування, а в разі потреби також зволоження рідиною чи парою;
-
продавлювання пресом через отвори в матриці;
-
охолодження і фасування готової продукції.
Якщо ви вже вирішили купити обладнання для виробництва комбікорму в Україні, обирайте компанію, яка пропонує весь комплекс послуг, включно з монтажем та сервісним обслуговуванням. Перед придбанням лінії гранулювання не зайвою буде фахова консультація менеджера компанії, який допоможе визначитися з комплектацією і технічними параметрами устаткування.