Встановити парник із дуг для вирощування розсади, ягід чи овочів — чудове рішення. В таких умовах рослини менш вразливі до холоду та появи хвороб, захищені від шкідників та пришвидшують ріст. Але з якого матеріалу надійніше встановити каркас? Розберімося в цьому детальніше.

На що звернути увагу

Перед тим, як вирішувати з якого матеріалу придбати дуги для парника, важливо визначити для себе основні моменти у подальшому використанні парника. З’ясуйте наступне:

  • Які культури ви збираєтеся вирощувати? Від цього залежить розмір конструкції (висота та ширина);
  • Чи потрібно вам прибирати парник в холодну пору? Якщо так, то зверніть увагу на легкість монтажу та умови зберігання.
  • Чи плануєте ви переставляти його в інші місця? В такому разі матеріал повинен бути легкий та мобільний.
  • Яку форму каркаса ви хочете мати? Прямокутну, трикутну чи дугову. На це прямо впливає гнучкість обраного матеріалу. 

Види матеріалу для каркаса парника: переваги та недоліки

Взагалі можна зустріти парники з дуже різноманітних матеріалів: металеві, склопластикові, пластикові, з товстого дроту, дерева чи ПВХ. Ми розглянемо переваги та недоліки тих, які використовують найчастіше:

  • Метал. Міцна та надійна сировина. Такий парник буде важким, тому змінювати місце чи демонтувати його кожного сезону буде не зручно. Металеві вироби у вологому середовищі схильні до корозії. Крім того, вони такі дуги мають важку вагу і досить високу вартість.
  • Дерево. Легкодоступний, екологічний та поширений матеріал. З нього складно зробити зручну дугову конструкцію. При частому контакті з водою починає гнити або трухнути. Також у дереві можуть завестися шкідники, які не лише зруйнують каркас, а й можуть пошкодити рослини. Через що необхідно проводити попередню обробку антисептиком для попередження руйнування деревини.
  • Пластик. Доступний, недорогий та практичний. Дуги з пластику не схильні до корозії, легкі та гнучкі. Строк експлуатації становить понад 5 років.

З пластиковими дугами дуже легко самостійно зібрати парник. До нього можна придбати спеціальні кліпси так кілочки потрібного розміру. Вони надійно прикріплять агроволокно чи плівку на каркасі та зафіксують конструкцію на землі.

Рекомендуємо вам використовувати для парників саме пластикові дуги, адже їх явні переваги ви побачили вище. До того ж після сезону парник можна розібрати та прибрати на зберігання в приміщення.