Кожен бодай раз стикався з харчовим отруєнням. Воно виникає, коли ми споживаємо їжу або напої, котрі містять шкідливі речовини, бактерії, токсини тощо. Щоб легше перенести його, важливо правильно підібрати ліки. А далі будь-яка інтернет-аптека допоможе позбавитись від симптомів та ускладнень, які виникають при харчовому отруєнні. Тож ми розповімо, які засоби підходять якнайкраще.

Симптоми харчового отруєння

Для початку слід розібратись в тому, які симптоми у харчового отруєння. Передусім мова про такі ознаки, як:

  • біль та спазми в животі,
  • нудота та блювання,
  • головний біль та запаморочення,
  • загальна слабкість,
  • діарея,
  • підвищене газоутворення,
  • прискорений пульс,
  • низький тиск. 

Для дітей під час харчового отруєння характерна нудота та часті випорожнення. Тоді як малюкам властиво безперервно плакати та підтискати ноги до живота.

Харчове отруєння: перша допомога 

Перша допомога при харчових отруєннях та кишкових інфекціях полягає в швидкому реагуванні. Головне, що слід зробити — промити шлунок водою. Після її споживання необхідно викликати блювотний рефлекс. Вода потрібна не лише щоб очистити організм, а й для відновлення водного балансу зневодненого організму після блювання та діареї. Після варто вжити сорбенти. Позаяк вони запобігають тому, щоб токсини всмоктались у стінки шлунка та видодять їх з організму. Якщо після цього не стає легше — зверніться до лікаря!

Лікування харчового отруєння включає в себе діагностику, аналіз крові, перевірку сечі та калу та УЗД. Тільки після цього фахівець призначає дієві ліки. У випадку складного отруєння може знадобитись госпіталізація та лікування за участю крапельниць та розчинів.

Ліки від харчового отруєння

Після харчового отруєння ліки, які допоможуть відновити знесилений організм, відіграють головну роль.

Сорбенти. Допомагають очистити організм від токсинів та шкідливих речовин. Найпопулярніший з них — активоване вугілля. Також послуговуються смектою та ін.

Протизапальні препарати. Якщо причина харчового отруєння спричинена інфекцією, лікарі зазвичай призначають протизапальні препарати. До них належать ібупрофен та парацетамол. Ці засоби допоможуть знизити температуру та позбавити від головного болю.

Регідратаційні засоби. Щоб відновити водний баланс, можуть знадобитись розчини регідратації. Вони містять глюкозу та солі, котрі допомагають відновити речовини (електроліти), втрачені в процесі блювання та діареї.

Протиблювотні препарати (антиеметики). Ці ліки використовуються для того, щоб поліпшити нудоту та блювання. Наприклад, мотиліум, метоклопрамід, домрид тощо.

Інші ліки. Тут все залежить від симптомів та ускладнень. Наприклад, при сильних болях в животі, слід прийняти спазмолітик для розслаблення кишківника (приміром но-шпу). А для зупинки діареї згодиться лоперамід чи імодіум.

Важливо: ті чи інші ліки слід приймати тільки після узгодження з лікарем. Оскільки він знає діагноз, особливості організму та стан вашого здоровʼя.

Скільки триває харчове отруєння

Харчове отруєння може тривати від кількох годин до кількох днів. На це прямо впливає те, що стало збудником. Також тривалість залежить від стану організму та лікування. Ліки від харчового отруєння прискорюють процес одужання. Зазвичай на відновлення вистачає 1-2 днів. Але в окремих випадках можуть знадобитись тижні. Головне — вчасно звернутись до лікаря.

Харчове отруєння — неприємний процес. Але якщо швидко розпізнати симптоми та вжити методів, можна запобігти ускладненням.