Ми використовуємо смартфони в багатьох сценаріях: для роботи, розваг, спілкування. А з огляду на збільшені характеристики сучасних пристроїв — потужні процесори, великий обсяг оперативної пам'яті, продуктивний GPU — гаджет стає основною портативною ігровою консоллю. Однак така продуктивність несе з собою ризик перегріву компонентів. Тому питання ефективного відведення тепла надзвичайно важливе для комфортного використання пристрою в ігрових сценаріях. Розповідаємо про основні системи охолодження, що застосовуються в сучасних гаджетах. Image

Пасивне охолодження

Більшість сучасних смартфонів цілком обходиться без будь-яких хитрощів. Виробники встановлюють всередину платформи з різних теплорозсіювальних матеріалів, і нагрівання від внутрішніх компонентів відводиться на зовнішній корпус за допомогою їх. Питання лише в розмірах пластини та її основі. Наприклад, компанія Xiaomi використовує у своїх пристроях нержавіючу сталь у поєднанні з графеновою теплопровідною плівкою і графітовими листами, що дає змогу знизити температуру на компонентах до нормальних значень під час інтенсивної роботи. Щоб скористатися перевагами технології, можна купити Ксяомі 13Т з площею пластини 5000 мм2, завдяки чому гаджет не нагрівається вище 36˚C під навантаженням.

Випарні камери

Багато флагманських моделей, таких як Galaxy S23 Ultra, оснащуються такою технологією охолодження. Їхній принцип роботи заснований на використанні теплопровідної рідини, яка випаровується при контакті з нагрітими елементами, відбираючи тепло. Пар конденсується на охолоджених поверхнях камери, віддаючи тепло в навколишнє середовище. Таким чином відбувається ефективне відведення тепла від нагрітих компонентів. Такі камери зазвичай виконуються з міді або алюмінію, що мають високу теплопровідність. Як робочу рідину часто використовують фреони або дистильовану воду. Випарні камери досить компактні та здатні відводити велику кількість тепла. Вони добре зарекомендували себе в смартфонах.

Зовнішні кулери

Деякі виробники застосовують зовнішні кулери для охолодження своїх ігрових моделей. Такі пристрої, як ASUS Rog 7, оснащують роз'ємом USB-C на бічній панелі для підключення та живлення вентилятора, який проганяє потік повітря, тим самим ефективно забираючи тепло від нагрітих частин телефону. Однак зовнішні кулери мають суттєві недоліки — вони досить громіздкі. Крім того, на їхню роботу витрачається додаткова електроенергія. Тому багато виробників відмовляються від таких систем на користь більш компактних і економічних рішень.

Охолодити смартфон стає простіше

Наскільки критичним є використання активного охолодження для ігор? Просунуті матеріали дають змогу ефективно застосовувати тепловідвідні пластини без будь-яких додаткових систем. Це економічне і надійне рішення, що не ускладнює конструкцію.