Гени представляються невеликими ділянками дезоксирибонуклеїнової кислоти. Попри малого розміру, ДНК несуть інформацію про будову молекули білка. Позиціонуються будівельними матеріалами живих організмів. Присутні думки про передачу спадковості були не так давно спростовані вченими.

Людина — не свиня

Відомості, що передавалися поколіннями, що діти повністю успадковують звички, характер, поведінку батьків, схожість із деякими тваринами, виявилися в основі невірними. Наприклад, якщо батьки не азартні, не означає, що син вдався в них. Повнолітня людина може відвідати онлайн пм казино, зробити ставку, зірвати великий куш — це доведено вченими. Тому не всі зміни спадкового механізму шкідливі, а людські ДНК і свині відрізняються.

Дослідники зробили такі висновки:

  • Попри те, що хибна думка про схожість людини та свині малоправдоподібна, має широке поширення. Ймовірно, міф виник через можливість пересаджування внутрішніх органів свиней людині. У свиней відсутні певні білки, здатні викликати імунну реакцію в організмі людини, що робить імовірним успішне прийняття імплантованого органу. Однак це не означає, що наші генетичні коди дуже схожі. Найближчі родичі людини — шимпанзе, мають більш схожий генетичний код із нами.
  • Вираз — гени визначають усе, невірний. Під час аналізу особистісних рис спадкові чинники відіграють роль лише на 50%. Те ж саме справедливо і для розумових здібностей. Однак жоден експеримент не підтвердив сказане. Зовнішнє середовище — оточення, виховання, умови життя, має значний вплив. Всупереч схожій основі однояйцевих близнюків, завжди існують відмінності в зовнішності, психологічних особливостях.
  • Ідея, що гени встановлюють усі аспекти людської сутності, сприяє поширенню хибних думок про клонування. Подібно до однояйцевих близнюків, клон не буде ідентичний оригіналу. Отже, клонування не означає створення абсолютної копії.
  • Іноді метод генетичного аналізу використовують для прогнозування можливих патологій, які можуть виникнути. Однак подібне дослідження представляє лише ймовірність, а не абсолютну істину. Передаються захворювання, пов'язані з поодинокими генами або хромосомами — синдром Дауна, гемофілія. Більшість спадкових захворювань пов'язана не з одним, а з безліччю генів. Прикладами слугують рак, цукровий діабет, хвороби Паркінсона, Альцгеймера.
  • Часто стверджують, що конкретний ген відповідає за певну ознаку — функцією організму, хворобою, характеристикою особистості. Однак подібне також невірно. Наприклад, зріст людини не визначається лише одним геном.

Існує близько 100 комбінацій генів, пов'язаних зі зростом, ожирінням, приблизно 200 – інтелектом.

Не всі мутації шкідливі

Мутація представляється будь-якою зміною генетичної інформації організму. Відіграє ключову роль еволюції, даючи змогу жителям різних регіонів планети пристосовуватися до умов свого оточення. Мутації бувають позитивні та негативні. Наприклад, одні збільшують ризик захворювань. Інші — корисні зустрічаються рідше, але мають велике значення. Наприклад, зміна delta32 робить людину стійкою до ВІЛ, знижує ризик розвитку інших патологій — раку, атеросклерозу.