Інвертор – це один із важливих компонентів, який забезпечує функціонування сонячної електростанції. Основна його задача – перетворювати енергію постійного струму в змінний. Є різні модифікації виконання, які відрізняються принципом дії, характеристиками та іншими параметрами. Підібрати на сайті «Солар Гарден» інвертор для сонячної панелі – стане правильним рішенням, адже завжди до ваших послуг кваліфіковані консультанти та великий вибір моделей.
Види і характеристики інверторів
В залежності від призначення виділяють такі типи інверторів:
- автономний. Оптимальне рішення, коли неможливо під'єднатися до мережі або ж це з’єднання ненадійне. Автономний інвертор може бути частиною системи в комбінації з сонячними панелями і АБ;
- мережевий. Є частиною станції на комерційних об’єктах. Частину е/е передає на навантаження, а надлишок направляє в енергосистему. Мережевий інвертор, придбати який можна тут: https://www.solargarden.com.ua/product-category/merezhevi-invertory/, потребує обов’язкового підключення до стаціонарної мережі, акумулятори тут не передбачені;
- гібридний. Він поєднує можливості попередніх двох типів, є багатофункціональним і за допомогою інтелектуальної складової діагностує систему та керує нею. В ньому будуть доступні налаштування параметрів споживання, накопичення та передачі в енергосистему.
Сучасні інвертори – це багатофункціональні інтелектуальні системи, які є важливою частиною системи СЕС. Вони забезпечують повний цикл роботи, здійснюють дистанційний моніторинг, захищають від зворотної полярності, підвищують вихідну потужність.
Мережевий та автономний інвертор: принципи роботи
Дуже часто використовується саме мережевий інвертор у станціях відповідного типу. Від нього залежить багато процесів, які протікають під час генерації е/е. Є два основні варіанти роботи такого інвертора. Перший, коли згенерована енергія передається в загальну систему. Це відбувається в тому разі, якщо споживання не перевищує потужність, а отже утворюється надлишок. Саме він і надходитиме до загальної мережі. За кожен поставлений кіловат отримуватимете компенсацію за умовами зеленого тарифу.
Другий – використання лише для власного споживання, якщо воно перевищує потужності виробництва сонячної станції. Додаткова енергія споживається з загальної мережі.
Також детальніше варто розглянути і автономний інвертор. Основна його відмінність – здатність працювати в тому числі без під'єднання до загальної мережі. Для цього в його комплектації присутні акумуляторі батареї і контролери заряду. Працювати такий інвертор може в кількох режимах. Перший при відсутності електроенергії. В такому разі він використовуватиме генеровану е/е і для живлення споживача і для накопичення заряду акумулятора. Другий – недостатня генерація. В такому разі він даватиме споживачам струм, а дефіцит забиратиметься з батареї. В тому випадку, коли сонячна станція генерує достатній об’єм енергії, вона направлятиметься на потреби користувача, а надлишок йтиме на поповнення заряду АКБ. За умови повної відсутності генерації використовуватиметься резерв, накопичений в акумуляторах.