Сотні років тому чоловіки використовували різні пристосування, які виглядали як мішечки на тасьмах, що захищали дітородний орган від пошкодження на полюванні та злих духів. Вони були прообразом презервативу, хоча тоді у них ще не було контрацептивної функції.

Популярність у європейських країнах презерватив набув у XVI столітті, коли була відкрита Америка. Щоб захистити учасників численних експедицій від різних захворювань і насамперед від сифілісу, було розроблено лляний чохол, просочений спеціальним складом. Він дійсно допоміг запобігти поширенню небезпечної недуги. Чи гарантують презервативи 100% захист і що робити, якщо порвався презерватив? Про це в нашій статті.

презервативи mysize

Чи гарантують презервативи 100% захист

Невірним є твердження, що презерватив гарантовано захистить вас від усіх хвороб та небажаної вагітності. Вони є одними з найефективніших засобів захисту, але не від усіх захворювань, що передаються статевим шляхом, а запобігти вагітності допомагають лише при правильному застосуванні.

Захист від хвороб, що передаються статевим шляхом

Презерватив перешкоджає передачі статевим шляхом наступних хвороб:

  • ВІЛ – хронічне захворювання інфекційного типу, що передається контактним шляхом. Прогресує протягом тривалого часу, вражає імунну систему з розвитком синдрому набутого імунодефіциту (СНІД).
  • Хламідіоз – інфекційне захворювання, збудником якого є хламідії, що передаються статевим шляхом.
  • Гонорея – захворювання, причиною розвитку якого стає грамнегативний диплокок, що передається статевим шляхом. Вражає слизові оболонки статевих органів, сечівнику, здатний руйнувати кісткову систему.
  • Сифіліс – інфекційне захворювання хронічного типу, яке супроводжується системним ураженням шкірних покривів, слизових, нервової системи, внутрішніх органів та опорно-рухового апарату.

Захист від вагітності

Презервативи вважаються одним із найефективніших засобів для захисту від небажаної вагітності. Деякі факти про презервативи:

  • Правильне застосування дозволяє підвищити ефективність презервативу до 98%.
  • При помилках, які полягають у неправильному надяганні презервативу, його зісковзуванні під час статевого акту, ефективність може суттєво знижуватися, аж до повної неефективності.
  • Презервативи являють собою простий та ефективний засіб запобігання небажаній вагітності, які дозволяють запобігти радикальних змін у житті, зберегти здоров'я.

Чинники надійності презервативів, або чому вони іноді рвуться

Ефективність презервативів залежить від цілого ряду факторів:

  • Правильне застосування. Це стосується всього процесу використання презервативу: від початку до кінця. Рекомендуємо дотримуватися інструкцій на упаковці, щоб низька ймовірність вагітності зберігалася протягом усього періоду.
  • Постійне застосування. Не нехтуйте цим засобом контрацепції ніколи. Презерватив повинен використовуватися як захист, незалежно від обставин та рівня довіри між партнерами.
  • Якість. Вибирайте якісні продукти відомих брендів, наприклад, презервативи Mysize. Вони проходять багатосторонню перевірку в заводських умовах, що є гарантією їхньої захисної функції. Перед використанням перевірте термін придатності та цілісність упаковки і самого презервативу.
  • Правильний розмір. Часта причина, через яку презерватив може порватися – неправильно підібраний розмір.
  • Зберігання. Засіб контрацепції потрібно зберігати у прохолодному місці, далеко від джерел високої температури, прямих сонячних променів.

Що робити, якщо порвався презерватив

Як правило, факт ушкодження презервативу виявляють після статевих зносин. Тому в цьому випадку необхідно застосувати засіб екстреної контрацепції. Існують гормональні препарати, які продаються в аптеках без рецептів – їх потрібно прийняти не пізніше 72 годин після статевого акту. Найвища ефективність цього способу запобігання вагітності в перші 12-24 години. При своєчасному прийомі препарату можливість завагітніти становить від 1 до 3%. Такі засоби відкладають овуляцію, тому вагітність не настає.

Ще один спосіб запобігти небажаній вагітності – ввести внутрішньоматкову спіраль протягом 5 діб після незахищеного статевого акту. У цьому випадку слід звернутися до лікаря.

Після прийому препарату швидкої контрацепції протягом 3 тижнів має розпочатись менструація. Якщо цього не станеться, рекомендуємо звернутися до лікаря, зробити тест на вагітність.

Тепер ви знаєте, що робити коли порвався презерватив. Але не забувайте, що вагітність – не єдине, чим загрожує незахищений секс. Тому, якщо це все-таки сталося, дотримуйтесь наших рекомендацій, пройдіть тест на вагітність та інфекції, що передаються статевим шляхом. І завжди тримайте під рукою презерватив – зайвою така передбачливість ніколи не буває.