Кожна державна установа має скрупульозно дотримуватись санітарно-епідеміологічних правил. І важливим аспектом цього процесу є ретельна гігієна рук. Зокрема відвідувачі кожної організації мають отримувати доступ до безперешкодної обробки рук. Саме тому важливу роль відіграє правильний вибір диспенсера для мила чи антисептика. Але якими бувають такі пристрої? Спробуємо розібратися детальніше.
Різновиди дозатора: механізм роботи
Виробники пропонують кілька різних видів дозаторів. Залежно від механізму роботи такі вироби можуть бути:
- Механічними. Це найпростіші пристрої, а також доступні за ціною. Мають досить нехитру систему роботи: для порційної видачі мила чи антисептику необхідно натиснути спеціальний важіль або кнопку. Дозатор такого типу відмінно підійде для встановлення будинку або в невеликій закритій установі (наприклад, в офісі). У разі великого потоку людей краще віддати перевагу гігієнічнішим моделям.
- Ліктьовими. Загалом такі вироби також відносяться до механічних. Для отримання порції мийного засобу або антисептика користувачеві необхідно натиснути на важіль ліктем. Це мінімізує частоту безпосередніх контактів рук із приладом і, відповідно, знижує ризик передачі інфекції. Ліктьові диспенсери часто використовуються в медичних закладах.
- Сенсорними чи безконтактними. Такі диспенсери можуть виявитися чудовим вибором для місць значного скупчення людей чи установ, де підтримуються великі вимоги до санітарії. Щоб вони спрацювали, до них досить просто піднести знизу руку – прилад виділить порцію засобу. Відповідно, через відсутність будь-яких контактів диспенсер не брудниться та мінімізується ризик передачі інфекційних захворювань.
Сенсорні пристрої працюють, як правило, від батарейок, хоча існують моделі, що працюють від мережі.
Види заправки для диспенсера
Збираючись купити диспенсер для мила, варто визначити тип заправки, яку ви плануєте використовувати. Деякі прилади можуть використовуватися тільки з одним типом заправки, відповідно з іншим просто не працюватимуть або протікатимуть чи засмічуватимуться. Серед найпоширеніших варіантів заправки для диспенсера:
- Звичайне рідке мило. Є досить універсальним. Забезпечує відмінний догляд за шкірою та високий рівень очищення. Може мати різну густину.
- Мило-пінка. Виділяється у вигляді повітряної спіненої мильної маси. Витрачається економніше звичайного рідкого мила, але легко розподіляється по руках і забезпечує надійне очищення.
- Антисептик. Це дезінфекційний засіб, який має бути присутнім у кожному закладі, де підтримуються суворі вимоги до гігієни (зокрема у лікарнях, поліклініках, лабораторіях). Воно виділяється порційно чи розпорошується на шкіру. Зазвичай, диспенсери для антисептика дещо відрізняються від диспенсерів для мила.
Також диспенсер для мила або антисептика повинен мати надійний механізм кріплення та гарний об'єм. І не зайвим буде звернути увагу на стилістичне оформлення, щоб прилад вписувався у стилістику приміщення.