Чистка штор без наслідків: 10 порад від професіоналів

Домашній інтер’єр буде неповним, якщо не попіклуватись про оздоблення вікон. І немає нічого більш елегантного та комфортного, ніж вишукані, текстильні штори. Вони додають кімнаті елегантності, створюють затишок та допомагають зберегти приватність особистого життя. Але потрібно пам’ятати, що будь-яка тканина з часом накопичує пил та потребує очищення.

В цьому випадку є два варіанти вирішення питання:

  1. Хімчистка штор Київ - ідеально підходить для тих, хто не має достатньої кількості вільного часу або хоче бути впевненим в безпечному очищенні гардин.

  2. Прання фіранок власними силами - чудове рішення, з яким впорається кожна домогосподарка, але радимо попередньо визначитись з типом тканини та умовами її обробки.

А щоб Вам було легше, ми зібрали в статті 10 основних правил чистки занавісок, якими користуються досвідчені клінери.

Покрокове керівництво з прання штор

Перш за все, хочемо зазначити, що кожна господиня має оцінювати стан своїх гардин індивідуально. На інтенсивність їх забруднення може впливати багато чинників: запиленість повітря за вікном, розташування фіранок відносно сонця, структура полотна та наявність спеціальних просочень на ньому. Але в будь-якому випадку, прання штор та тюлей потрібно виконувати не менше 2 раз на рік.

Для збереження первинного вигляду штор, притримуйтесь наступних порад:

  1. Визначаємось з видом прання. В ідеальному варіанті цю інформацію можна знайти на етикетці. Виробник завжди залишає рекомендації по догляду за тканиною. Якщо такої вже давно немає, то визначаємо тип прання за загальними рекомендаціями. Лляні, жакардові, бавовняні та штори з поліестеру допускають їх обробку в пральній машині. А ось оксамитові гардини, вироби з органзи або шовку краще довірити професіоналам. Вони дуже вимогливі до умов чистки та не терплять надмірної вологи.

  2. Порт’єри з важких тканин, або гардини з декоративними прикрасами (стеклярус, металеві елементи, бісер), штори складної конструкції краще довірити фахівцям.

  3. Перед початком ручного або машинного прання, подбайте про видалення з тканини поверхневого пилу. Гарненько струсіть гардини на свіжому повітрі, можна залишити їх на деякий час під відкритим небом для провітрювання (але не на пекучому сонці).

  4. Не ігноруйте попереднє замочування. В чисту воду додайте обраний миючий засіб та занурте в розчин полотно. Залиште на 20 - 30 хвилин. При необхідності процес можна повторити декілька раз.

  5. Якщо Ви обрали машинне прання, встановіть делікатний режим з додатковим полосканням та віджимом не більше 600 обертів. Температура води може коливатись від 30℃ до 40℃ (чим тонша тканина, тим нижча температура і менші оберти віджиму).

  6. Фахівці радять прати порт’єри по одній або, якщо це більш легкі тканини, заповнювати барабан машинки на 50%.

  7. Важливо впевнитись, що на полотні не залишився мильний розчин. Такі плями при контакті з ультрафіолетом призводять до пожовтіння та швидкого вицвітання штор. Тож краще повторити полоскання, якщо у вас залишились сумніви.

  8. Зменшити жовтий відтінок на шторах та тюлі можна за допомогою народних методів. Найбільш популярний спосіб - підсолена вода. Зробіть розчин 1 літр води + 1 столова ложка солі без гірки та залиште в ньому фіранки на декілька годин (можна на ніч). Також гарний ефект дає замочування в воді з додаванням нашатирного спирту та перекису водню.

  9. Кухонні гардини краще прати також в солоній воді. Додайте сіль до прального порошка та поставте температуру на 40℃ (для штучних тканин з показником синтетики не менше 10%).

  10. Делікатну тюль з шовку або органзи краще прати руками в прохолодній воді. Важливо підібрати спеціальний гель для таких виробів. Також пам’ятайте, що такі фіранки не терплять віджиму.

Прання штор - клопітке, в якійсь мірі авантюрне заняття. Знизити ризик пошкодження тканини допоможе професійна хімчистка від Mister Cleaner. Ми виконуємо роботу, Ви насолоджуєтесь результатом.