Про здоровий сон мріють не тільки мандрівники, а й військові. Завдяки правильно організованому відпочинку можна швидко відновити сили та й рухатися далі. Якщо хтось думає, що для здорового сну достатньо міцного намету та зручного килимка, той помиляється. Щоб гарно відпочити, знадобиться спальник — у ньому буде комфортно та тепло, попри погодні умови. Сьогодні можна замовити в інтернет-магазині як спальний мішок двомісний, так і одномісну модель.
Якими бувають спальні мішки
Сучасний ринок пропонує різні види спальних мішків, що дозволяє вибрати потрібний варіант, враховуючи свої побажання.
Мішки для сну представлені в таких варіантах:
- Спальники-кокони. Особливість моделей у тому, що вони виготовляються з урахуванням фігури людини. Тобто завужені в ногах. Основна перевага «коконів» — гарне зберігання тепла. Завдяки такій формі людина швидше зігрівається. Мінуси цих моделей — тіснота та укорочена блискавка, через що мішок повністю не розкривається.
- Ковдри. Спальники мають пряму форму та розстібаються по периметру. Бувають із капюшонами та без них. Це просторі моделі, які не обмежують рухів; і якщо вони розраховані на двох людей, то там запросто може поміститися хтось третій, не те що в «коконі». Однак такі вироби мають велику вагу та відрізняються значними тепловтратами.
- Напівкокон. Відмінність цієї моделі — наявність блискавки по всій довжині. Спальник звужений, але не настільки, як «кокон», у ньому можна почуватися комфортніше. У порівнянні з ковдрами в нього значно менші тепловтрати.
Коконам надають перевагу туристи, ковдрам та напівкоконам — військові та любителі половити рибу.
Спальники відповідно до температурного режиму
Всі спальні мішки розраховані на певний температурний режим. T max — показник, який говорить про максимальну температуру на вулиці, при якій можна спати протягом восьми годин без надмірного потовиділення. T comfort — параметр, який вказує на мінімальний показник, який дозволяє спати в повністю закритому мішку. T limit — гранична температура, при якій можна виспатися в позі «ембріона». T extreme — по суті, це межа виживання. Саме при такій температурі можна знаходитися в мішку протягом шести годин і не загинути від переохолодження.
Якому утеплювачу надати перевагу
Вибір не такий вже й великий, бо є два види утеплювачів — натуральний та синтетичний. Для виготовлення мішків для сну використовують гусячий чи качиний пух. Хоча кращим вважається гусячий, але качиний має більшу популярність, до того ж він дешевший. Спальники з натуральним утеплювачем можна використовувати навіть при температурі до -30 °C, але в сухих умовах.
Синтетичні вироби можна купувати для будь-яких умов. Вони гарно тримають тепло, швидко сохнуть, не викликають алергію та легко перуться.
Є виробники, які, виготовляючи спальні мішки, комбінують утеплювачі.
Як вибрати та як користуватися спальним мішком
Можна купити спальник для військових, подорожей, літнього туризму, ультралегкого трекінгу чи інших цілей. Однак потрібно звернути увагу, що для вас важливіше: комфорт чи простір. У першому випадку вибирають «кокони», у другому — ковдри або напівкокони.
Важливо підібрати аксесуар під свій ріст. Якщо в мішку залишиться забагато вільного місця, то він слабо буде нагріватися. Можна скористатися золотим правилом: до зросту потрібно додати 20 см. Правші зазвичай купують вироби з блискавкою з лівого боку, лівші — з правого.
Що стосується зберігання, то мішки для сну не рекомендується скручувати. Якщо це робити регулярно, на лініях згину утеплювач почне збиватися, у результаті виріб не буде справлятися з поставленими задачами.