Хто такий підписант юридичної особи? Хто має повноваження підписанта юридичної особи на момент укладання угоди? Це питання, які задавав собі, мабуть, кожен бізнесмен початківець. Завдяки YouControl можна завжди отримати інформацію про те, хто й коли виступав у ролі підписанта компанії у минулому і хто є ним зараз.
Хто має право підпису?
Підписант – це фізична особа, яка наділена повноваженнями представляти юридичну особу в правовідносинах з третіми особами і, зокрема, укладати договори. Наприклад, у великій компанії, коли директор через брак часу чи з будь-яких інших причин не може особисто вирішувати виробничі питання, він призначає підписанта, і в деяких випадках не одного.
Підписантами можуть бути заступники директора, члени керівництва (виконавчий, комерційний директор і т.д.), учасники господарських товариств та інші особи, які мають повноваження діяти від імені підприємства без потреби в довіреності. Призначення, зміна підписанта та позбавлення його повноважень стають рушійною силою, яка дозволяє мобільно вирішувати виробничі питання.
Але керівнику/власнику перш ніж призначити підписанта, треба переконатися в тому, що минуле цієї людини не приховує неприємних сюрпризів. З YouControl це зробити легко.
Де можна побачити зміну підписантів?
На вкладці «Історія» доступна інформація про всі зміни, які сталися в компанії. Ця інформація включає в себе такі аспекти, як:
-
зміна керівника;
-
зміна засновника;
-
зміна юридичної адреси;
-
зміна виду діяльності та розміру статутного капіталу.
Завдяки нововведенням тепер можна тут перевірити й інформацію стосовно підписантів компанії.
Всі ці зміни згруповані у відповідні категорії (зміна керівника, засновника, юридичної адреси, зміна виду діяльності та розміру статутного капіталу) і представлені у відсортованому порядку за датою.
YouControl надає можливість перевірити ПІБ всіх людей, які колись були підписантами компанії, а також детально дізнатися про кожного з них. Ця інформація є корисною для оцінки потенційних бізнес-партнерів або співробітників.
Після отримання інформації про колишніх підписантів можна використовувати інші функції YouControl, такі, як виявлення зв'язків між фізичними й юридичними особами, аналіз факторів ризику (включаючи судові тяжби, реєстрацію в офшорній зоні, наявність санкцій та інше). Це допоможе отримати більше інформації про потенційних контрагентів і визначити ризики у бізнес-відносинах.
Крім того, часта зміна підписантів і часті зміни в установчих документах компанії можуть свідчити про відсутність стабільності й можливі ризики у ділових відносинах. Отримана інформація може стати суттєвим аргументом для проведення більш детальної перевірки потенційних бізнес-партнерів та прийняття обачного рішення.