Багато людей знає, що ягоди журавлини є корисними для здоров’я й, щобільше, мають унікальний смак. Але, не всі чули про її американське походження і те, що першими ці плоди використовували корінні американці, які називали її “атокою”. Здебільшого, це завжди зелений чагарник, який росте багато років та має довгі ниткоподібні гілки до 30 см.

Станом на сьогодні, цю культуру почали вирощувати на приватних фермах, садах або спеціальних плантаціях. Подібне відношення до рослини пояснюється її користю під час лікування різних інфекцій, включно зі звичайними простудами. А, для покращення настрою, шанувальники спорту можуть подивитися рейтинг https://rcgroup.com.ua/ru/bukmekerski-kontory/, на якому розташовані найкращі букмекерські контори України.

Переваги чаїв, соків з журавлини або вживання її окремих плодів

Відвари або натуральні соки з журавлиною є смачними органічними напоями, які здавна використовують для лікування у домашніх умовах. Якщо періодично вживати їх, це допомагає вивести токсини з організму та нормалізувати фізичний стан. Подібна дія цих рослин зумовлена такими перевагами, як:

  • Великий вміст антиоксидантів (користь для серця та судин);
  • Наявність корисних речовин, що допомагають знизити тиск та рівень холестерину;
  • Мінерали, що сприяють нормальному обміну речовин та, навіть схудненню;
  • Протизапальні властивості та підвищення імунітету.

Ягода, що має вигляд кульки, збагачена клітковиною, пектинами та органічними кислотами. У неї є безліч вітамінів та мікроелементів, від калію до заліза. При цьому, калорійність продукту не є великою - всього 27 ккал на 100 грам.

Журавлину найкраще вживати у вигляді ягід, але через її природну кислоту, люди віддають перевагу морсу, соку або чаю. До речі, гарні напої виходять з гілок та листя журавлини. А, олію з її насіння часто використовують для профілактики атеросклерозу та зниження артеріального тиску. Також, олія діва під час косметичних процедур на обличчі (зволожує шкіру та попереджає появу зморшок).

Декілька слів про шкідливі особливості кислої червоної ягоди

Хоча користь журавлини вже доведена, ця ягода має й кілька протипоказань. Наприклад, плоди або напої з них не варто споживати під час гострої форми гастриту чи захворювання печінки. Також, журавлина має негативний вплив на виразку шлунку та сточену зубну емаль. І насамкінець рослину не варто куштувати людям, які мають схильність до алергії.