Сфера надання послуг бюро технічної інвентаризації поширюється на всю територію України, ринок послуг бюро технічної інвентаризації є конкурентним, виходячи з цього кожен замовник послуг БТІ може обирати виконавців на власний розсуд.

Необхідну інформацію щодо послуг які надає бюро технічної інвентаризації , а також безкоштовну консультацію можна отримати на сайті BTIDP.

Які документи потрібно надати в бюро технічної інвентаризації для проведення технічної інвентаризації та отримання технічного паспорту?

  1. Заява від власника або уповноваженої особи на отримання технічного паспорта БТІ;

  2. Паспорт та реєстраційний номер платника податків власника або уповноваженої особи;

  3. Документи, які підтверджують право власності на об’єкт нерухомого майна (за наявності);

  4. Документи які підтверджують право власності на земельну ділянку (за наявності);

  5. Попередній технічний паспорт або проектна документація на об’єкт нерухомого майна (за наявності).

  6. Дозвільні документи на початок/завершення будівельних робіт (за наявності);

  7. Інша документація що стосується даного об’єкту.

Хто має право проводити технічну інвентаризацію, виготовляти технічні паспорти та надавати послуги бюро технічної інвентаризації?

У 2013 році відбулися зміни у сфері технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна, відповідно до цих змін є можливість проводити технічну інвентаризацію об’єктів нерухомості приватним бюро технічної інвентаризації. Раніше до 2013 року послуги з технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна  виконували виключно Комунальні підприємства Бюро технічної інвентаризації.

На даний період часу та відповідно до законодавства України, послуги з проведення технічної інвентаризації нерухомого майна надають виконавці приватні БТІ (суб’єкти господарювання)- це юридичні особи або фізичні особи підприємці, у складі яких працює один або більше відповідальних виконавців окремих видів робіт та послуг пов’язаних зі створенням об’єкту архітектури, які отримали кваліфікаційний сертифікат та пройшли професійну атестацію, що дає право на проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна відповідно до закону України «про архітектурну діяльність».

Коли необхідно провидити технічну інвентаризацію нерухомості та виготовляти технічний паспорт?

Технічну інвентаризацію нерухомості та виготовлення технічного паспорту необхідно  проводити у наступних випадках:

  • перед прийняттям в експлуатацію завершених будівництвом об’єктів, в тому числі після проведення реконструкції, капітального ремонту, технічного переоснащення, реставрації, на які отримали право про виконання будівельних робіт;

  • перед реєстрацією права власності об'єктів нерухомого майна, яке утворилося  в результаті об'єднання, поділу або виділення частини з об'єкту нерухомого майна;

  • при реєстрації прав власності на об'єкти незавершеного будівництва, щодо яких отримано право на проведення будівельних робіт;

  • при проведенні нотаріальної угоди: купівлі продажу, спадщині, даруванні, та інших;

  • у всіх інших випадках технічна інвентаризація виконується за бажанням власника.

Чи обов’язково бюро технічної інвентаризації повинно вносити дані до Єдина державна електронна системи у сфері будівництва?

Дані проведеної технічної інвентаризації БТІ відповідно до законодавства України повинні обов’язково бути внесені до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ). Єдина державна електронна система у сфері будівництва в Україні почала свою діяльність з 2021 року. До  2021 року технічну документацію бюро Технічної інвентаризації видавало лише в паперовому вигляді.

Якщо дані виготовленого документу БТІ не внесені до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ) він вважається не дійсним. Державні та приватні нотаріуси, державні реєстратори, ЦНАП центр надання адміністративних послуг, а також інші установи не приймають документи в роботу які не внесені до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ).

Під час вибору бюро технічної інвентаризації, раджу консультуватися з інженерами БТІ, та звертати  увагу на професіоналізм та досвід виконавців.