Холод, стужа, мороз, ожеледиця, заноси на дорозі - саме так можна охарактеризувати зиму в Україні. Цей період полюбляють певно одні діти, коли є сніг та час для ковзанки, льодових гірок та їзди на санчатах. Дорослі ж полюбляють стежити за пухнастим снігом за вікном, в теплі, ніж застрягти в непогоду десь в дорозі. Зима не кращий період для автівки, тому всі вправні автомобилисти готують свій транспорт вчасно та дбають про його захист від можливої корозії. Розповідаємо як протидіяти впливу суміші піска та солі на вашу автівку.
Взимку всі українські дороги, особливо у великих містах, комунальники обробляють спеціальними сумішами. Це робиться з ціллю очистити дорожнє полотно від льоду та снігу. Деякі суміші мають шкідливі реагенти та солі, що дієво шкодять таким головним запчастинам автівки як кузов. Протидіяти можна якщо вчасно обробити поверхню професійними засобами.
В сучасному світі передові країни відмовилися від використання реагентів взимку. Там мсцеві служби вчасно та ретельно прибирають сніг, а місця де є лід посипають дрібним каменем. Більш багаті міста опалюють цілі вулиці газом після екологічної переробки сміття. Україна ще досі користується радянськими заходами, які тільки псують як асфальтне покриття, так і всі транспортні засоби на ньому. Самим дешевим заходом усунення ожеледиці є суміш піску та солі. Сіль вступає в реакцію з металом та руйнує його покриття, а дрібні фракції песку царапають поверхні з металу, пластику та скла. Крім цього є ще дуже шкідливі суміші з солі магнію та калію, чи солей мурашиної, соляної чи кальцієвої кислоти. Такі важкі речовини забруднюють навколишнє середовище, та дуже небезпечні для здоров'я людини. Ніякий метал не спроможне протидіяти таким кислотами- галіт руйнує ЛФП, солі калію псують покришки, а біодор утворює всі умови для розповсюдження іржі. Якщо своєчасно не усунути, наслідки можуть бути плачевними. Потрібно буде купити нові автозапчастини на Мерседес Спрінтер в короткий термін в Києві, терміново з доставкою, ставити авто на довготривалий ремонт чи швиденько продавати її взагалі.
Іржа - велика проблема для всіх автівок. Взимку, коли постійно висока вологість, виникають всі умови для руйнування металевих поверхонь авто. Кисень, волога та сіль - крута вечірка для іржі, три в одному, як кажуть. Крім того, дрібні поверхові пошкодження від ударів щебеню, каменів чи піску візуально можна одразу не побачити людині, а от для іржі є місце де діяти. Щойно з'явилося маленька рисочка без фарби, процес утворення іржі не оминути. Треба провести рішучі протидії.
Які є засоби усунення наслідків ушкоджень від солі, реагентів тощо?
Кращою боротьбою зі іржею буде застосування одночасно хімічних та фізичних способів:
- Установка підкрилок та бризовіків.
Захист кузова зі сторони колес та колесні арки завжди має бути гарного якості та відповідати технічним розмірам. Багато сучасних автомобілів вже мають бризовіків, але інколи попадають що ні. Такі водії псують не тільки свій транспорт, але всіх, хто їде поруч. Весь бруд автомобільного полотна разом із різними реагентами під час їзди розкидається колесами по різним напрямках, забивається у різні запчастини авто, де швидко утворюються всі необхідні умови для дії іржі. Тому після кожної поїздки треба ретельно прибирати весь сніг на кузові, породах та колесних арках. Окрім того, це ще захищає авто від бруду.
- Вибір сухої та захищеної стоянки автомобілів.
- Вінілове покриття за допомогою спеціальної плівки.
Як правило вініл використовується у автомобільній сфері більше для тюнінгу, але це ще додатковий захист від можливих ушкоджень.
- Антикорозійні обробки.
Всі водії зі стажем в один голос радять проводити захист антикором. Навіть якщо у сучасній автівці антикором покривають ще на виробництві, то краще більше, ніж нічого.
- Застосування автохімії.
- Поліроль.
Нанести засіб можна як самотужки так і у автосервісі на СТО. Таке покриття стає міцною плівкою заради безпеки всього кузова від дії шкідників.
Звісно, що у кожного водія знайдеться свої лайфхаки та секретні прийоми. Ми привели вижче лиш самі розповсюдженні дії, які дійсно допомагають та дозволяють зберігати ваші кошти, час та строк експлуатації авто.