Слухові апарати допомагають повернутися у світ звуків. Але самі по собі вони лише пристрої – після їхнього підбору та налаштування починається не менш важливий процес реабілітації. Людині потрібно звикнути, що у вусі у нього знаходиться вкладиш або корпус слухового апарату, а звуків побільшало. Дехто міг навіть забути, і тепер має пізнати їх заново.

Підібрати слуховий апарат ви можете в інтернет-магазині reoton.com.ua!

Що раніше провести слухопротезування, то швидше пройде адаптація до слухового апарату. Але багато залежить і від мотивації самого користувача. Проведемо аналогію із зубними протезами: спочатку їх весь час відчуваєш у роті, а за кілька днів перестаєш помічати. Так і з апаратом спочатку прислухаєшся, а незабаром перестаєш про нього думати.

Рекомендації щодо адаптації до слухових апаратів

Ось деякі рекомендації, які допоможуть звикнути до слухових апаратів швидше:

• Не хвилюйтеся, якщо звучання власного голосу здасться дивним. Він буде голосніше і на тон нижче, ніби ви чуєте себе у записі. Це відбувається через те, що слуховий прохід закрито. Ви можете змоделювати це відчуття заткнувши вухо пальцем. Але до нового відчуття люди звикають дуже швидко – досвідчені користувачі ніколи не звертаються до наших спеціалістів із питаннями про звучання свого голосу.

• Кілька днів після використання апаратів краще провести вдома – в тихій спокійній обстановці. Без галасливих вулиць, поїздок у громадському транспорті – інакше це швидко втомить. Начебто ви приїдете до великого міста з тихого лісу. Потрібен час, щоб перебудуватись.

• У перші дні носіть пристрої по 3–4 години на день, поступово збільшуючи час. Суворих обмежень тут немає – орієнтуйтесь на своє самопочуття. Якщо зрозумієте, що втомилися – зніміть апарат та перепочніть. Якщо все гаразд, перерви робити необов'язково. Наша мета – носити його від пробудження і до сну.

Важливу роль звикання до слухових апаратів грають близькі. Вони можуть як допомагати, так і заважати користувачеві. Купівля пристрою – ціла подія в сім'ї, пов'язана з новими можливостями спілкування та проведення часу.

Потрібно розуміти, що з придбанням пристрою у людини не з'являються нові вуха і потрібний деякий час і терпіння, щоб звикнути до слухового апарату. Користувачеві в цей момент особливо потрібна підтримка та терпіння. На початку використання слабослухаючий часто не в змозі досконало розібрати мову співрозмовника. І це нормально. Не потрібно на нього тиснути і змушувати нервувати.