Поклейка шпалер ― простий і доступний спосіб освіжити інтер'єр і вдихнути нове життя в будь-яке приміщення без значних витрат. Проте, коли мова йде про поклейку на гіпсокартон, у багатьох виникають питання щодо правильної підготовки поверхні та забезпечення тривалого результату. На старті робіт варто заздалегідь подбати про необхідні матеріали та інструменти: купити гіпсокартон, шпаклівку, ґрунтовку, армуючу сітку, клей, шпалери і деякі розхідні матеріали ― валик, шпатель та інше.

Рекомендації по підготовці поверхні

Перш за все, необхідно переконатися, що поверхня гіпсокартону суха, чиста та рівна.

Прошпаклюйте всі вм'ятини, подряпини та шви між листами гіпсокартону, а потім пройдіться наждачним папером або шліфувальною машиною. Аби приховати стики між листами і уникнути їх розтріскування, варто використовувати армуючу сітку.

Для роботи з гіпсокартоном вам знадобляться ще деякі будівельні матеріали ― шпаклівка та ґрунтовка.

Щоб заміна шпалер у майбутньому не викликала труднощів, рекомендується пройтись тонким шаром фінішної шпаклівки по всій поверхні гіпсокартону. Не нехтуйте цим етапом роботи, навіть якщо дуже хочеться пришвидшити просування ремонту, аби не витрачати в подальшому значні зусилля на їх демонтаж. Окрім того, нові шпалери можуть змінити свій відтінок, якщо не пройтись легким шаром шпаклівки перед їх поклейкою.

Для покращення адгезії обробіть стіни ґрунтовкою аби уникнути поглинання клею гіпсокартоном і можливої деформації листів. А ще ґрунтовка захищає від утворення чорної цвілі під полотном шпалер.

Секрети успішної поклейки шпалер

  • Забезпечення правильного температурного режиму ― важлива умова успішного завершення процесу. Оптимальна температура в кімнаті для роботи зі шпалерами: +22 ― +25С. Слідкуйте, аби не було протягів.
  • Нанесення вертикальної розмітки з використанням рівня дозволить запобігти завалюванню смуг.
  • Для розрівнювання наклеєних смуг і позбавлення ділянок з повітрям використовуйте спеціальний пластиковий шпатель та відріз сухої і чистої тканини.

Процес поклейки шпалер на гіпсокартон

Не існує жодних спеціальних технологій стосовно наклеювання шпалер на гіпсокартонні стіни. По мірі висихання ґрунтовки можна починати безпосереднє наклеювання шпалерних полотен, які для зручності готують і нарізають заздалегідь.

Важкі вінілові шпалери необхідно клеїти стик в стик. Поклейка флізелінових шпалер має свою особливість: клей не наноситься на смуги, а лише на стіни. При роботі з паперовими шпалерами необхідно з обережністю використовувати клей, надлишок якого може призвести до розкисання полотен.

Для гарного зчеплення полотна зі стіною використовують спеціальний валик. Полотна розрівнюються ним від центру до периферії. Послідовність поклейки також має значення, спеціалісти рекомендують починати від вікна або кута, який знаходиться найближче до вікна.

Поклейка шпалер на гіпсокартон ― не складний процес, який вимагає правильного підходу. Саме якісна підготовка поверхні є ключем до успіху, що дозволяє не просто оновити інтер'єр, а створити стійке і естетичне оздоблення стін будь-якого приміщення.