У Європі жінки вперше досягли рівності з чоловіками у сфері підприємництва. Ще минулого року кількість жінок, які започатковують чи керують бізнесом, стала майже такою ж, як у чоловіків. Згідно з даними Глобального моніторингу підприємництва, 8,6% жінок працездатного віку були залучені у новий бізнес, порівняно з 9,8% чоловіків. Це є помітним покращенням порівняно з попереднім роком.

Боротьба серед підприємців

Згідно з новим звітом, жінки тепер складають близько половини від загальної кількості підприємців на ранніх етапах, що стало значною подією. Це справжній прорив, як нові онлайнові ігрові автомати в українських казино. Експерти відзначають що це вперше спостерігається статистичний паритет між чоловічими та жіночими підприємцями:

  • тільки 4 роки тому існувала майже 4% різниця між цими групами;
  • загальний стан підприємницького середовища залишається посереднім;
  • підтримка жіночого підприємництва отримала низьку оцінку.

Експерти зазначили, що рівень підтримки жіночого підприємництва потребує значного покращення.

На сьогодні 1 з 5 нових бізнесменів є представником меншини, що є рекордним показником. Хоча зараз покращилось різноманіття підприємців, є проблеми, які заважають подальшому розвитку. Експерти зазначають, що, попри прогрес у залученні жінок і меншин, залишаються занепокоєння щодо успіху бізнесу та загальних умов для підприємництва. Отже, важливо враховувати саме ці питання для покращення політики та практики у сфері підприємництва.

Можливе покращення ситуації

Сучасні дослідження показують, що у світі існують значні відмінності у рівні підприємницької активності. Наприклад, у деяких країнах менше ніж 10% населення займається створенням або управлінням новим бізнесом, а в інших цей показник перевищує 11%. Саме тому важливо забезпечити людям необхідну підтримку та заохочення для реалізації бізнес-ідей, незалежно від їхнього походження або статі. Нині прогрес у залученні жінок до підприємництва є позитивним, але потрібні подальші зусилля для досягнення рівних можливостей. Крім того, уряди можуть грати ключову роль у підтримці підприємців через фінансову допомогу та спеціальні програми.