Серцево-судинна система забезпечує доставку кисню з кров’ю до всіх органів і клітин. Головна роль в постійному переміщенні крові по судинах належить серцю. Це м’язовий орган з автономною регуляцією. У провідній системі серця зароджується нервовий імпульс, розповсюджується на передсердя та шлуночки, призводить до їх почергового скорочення. Кожну хвилину серце дорослої людини скорочується близько 60-90 разів, і так на протязі років без відпочинку.
Коли потрібно звертатися за консультацією кардіолога
З віком накопичуються поломки в організмі. Щоб серце працювало в сприятливих умовах та без проблем витримувало навантаження, потрібно контролювати стан серцево-судинної системи. Зробити це можна, якщо регулярно перевіряти тиск, пульс, не мати шкідливих звичок, правильно харчуватися, займатися фізичними вправами, проходити обстеження у лікаря.
Консультація кардіолога особливо корисна для людей віком понад 40 років. Все через те, що до цього віку більшість людей мають ознаки атеросклерозу або нестабільність тиску, зростає ризик інсульту, інфаркту. Але є хвороби серця, які зачіпають переважно молодих людей. Наприклад, як ускладнення ангін можуть розвинутися міокардит, ендокардит, сформуватися набута вада серця. Деякі діти вже народжуються з аномаліями серця і судин, вони повинні бути під наглядом кардіолога все життя.
Тому незалежно від віку, якщо людина має скарги на серце, потрібно звернутися до кардіолога на консультацію.
Симптоми, що супроводжують хвороби серця і судин
Не завжди і не у всіх серце болить, кардіальна патологія може проявлятися зовсім по-різному. При багатьох хворобах серця є ознаки серцевої недостатності через те, що серце та судини не справляються з обігом крові по тілу. В тканинах накопичується зайва рідина, а клітини не отримують з кров’ю достатньо кисню і поживних речовин.
У хворих на серце переважають такі скарги та симптоми:
- набряки;
- задишка;
- слабкість та втомлюваність;
- блідість шкіри чи її синюшний відтінок;
- порушення ритму серця – прискорене чи сповільнене, нерівномірне серцебиття;
- болі в кардіальній області, які можуть мати іррадіацію в спину, ліву руку, мізинець.
Всі хвороби серця досить небезпечні. Артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця, інфаркт міокарда, значні порушення ритму серця можуть призвести до негативних наслідків, якщо їх не виявити вчасно і не лікувати. Навпаки, при правильно підібраному лікуванні для серця створюються комфортні умови, ризик ускладнень зменшується, якість життя покращується.
Тож, не зволікайте, перевірте стан свого серця у кардіолога. Записатися на консультацію можна у Красилівську клініку “Агапіт” Хмельницької області. Досвідчений кардіолог огляне вас, проведе необхідні дослідження (ЕКГ, ЕхоКГ, добове моніторування АТ та ЕКГ), призначить аналізи та проведе якісну терапію.