Шум у вухах - дуже індивідуальний стан, починаючи від того, як він звучить, і закінчуючи, як часто його чути. Шум у вухах часто описують, як дзвін, свист, шипіння, дзижчання. Його можна чути в одному вусі, обох вухах, у голові чи навіть у шиї. Шум у вухах може бути постійним і ніколи не проходити, може бути переривчастим, або помітнішим у певні дні або час дня.

Якщо у вас втрата слуху, є велика ймовірність, що слуховий апарат позбавить вас шуму у вухах.

Чому виникає шум у вухах

Шум у вухах може турбувати будь-яку людину: чоловіків, жінок, молодих, літніх. Існують фактори ризику, яким можуть бути схильні деякі групи людей: ті, хто зазнає впливу гучної музики, люди, які працюють з технікою, люди, які працюють у середовищі інтенсивного шуму, а також люди з певними неврологічними розладами.

Втрата слуху

Зазначимо, що шум у вухах найчастіше зустрічається у людей із втратою слуху. Найбільш поширеною причиною втрати слуху є вікове ушкодження волосків та нервів у внутрішньому вусі. Звичайно, має місце і втрата слуху, викликана шумом, описаним вище.

Травми, хвороби, інфекції

Існує кілька травм, які викликають шум у вухах. Наприклад, травми голови та шиї, переломи черепа. До слухових факторів можна віднести такі хвороби, як хвороба Меньєра, отит, отосклероз, перфорація барабанної перетинки. Іноді, це може бути просто сірчаний затор, який викликає шум у вухах.

Стрес та депресія

Хоча часто, стрес або занепокоєння не є причиною тінітуса, стресові події можуть зробити тінітус більш помітним.

Ототоксичні ліки

Деякі ліки можуть викликати шум у вухах. Якщо це можливо, припинення або зміна ліків можуть зупинити шум у вухах.

Яку допомогу можуть надати слухові апарати

При втраті слуху шум у вухах може бути більш помітним. Вважається, що при втраті слуху навколишні звуки стають тихіше, і тому шум у голові чується голосніше. Тому, вдягнувши слуховий апарат, і посилючи навколишні звуки, шум у вухах відсувається на другий план і стає менш помітним.

Для багатьох людей, слухові апарати - це все, що їм потрібно, щоб упоратися з тінітусом. Багато слухових апаратів мають звукову терапію. Це генерація різних звуків у слуховому апараті, які допомагають замаскувати тінітус.

Максувальник тінітуса - це програма в слуховому апараті, яка відтворює заспокійливі, тихі звуки, які маскують чи приховують тінітус.

Налаштувати цю програму допоможе фахівець із слухопротезування. Він поставить кілька уточнюючих питань щодо характеру шуму у вухах, який чує пацієнт.

Шум у вухах не можна виміряти об'єктивно, натомість фахівець із слухопротезування покладається на інформацію, яку надає сам пацієнт.

Характеристики тиннитуса, які були описані аудіологу, визначають, який тип маскуючого шуму зможе принести полегшення.

Використання заспокійливих звуків через слухові апарати - один із найкращих способів впоратися з тінітусом.