Розбираємо варіанти програмних рішень для GPS-спостереження за транспортом

GPS-моніторинг сьогодні є складовою частиною численних видів діяльності від логістики до лізингу, від суспільного транспорту до міжнародних перевезень. Контролювати транспортні засоби просто необхідно, якщо, звісно, ви турбуєтеся про:

- Безпеку та цілісність свого автопарку

- Ефективність його застосування в бізнесі

- Добропорядність своїх співробітників

І GPS-технологіі суттєво спрощують процеси контролю, адже зовсім невеликий бортовий пристрій дає можливість відстежувати поточне місце перебування транспортного засобу, його маршрути, відхилення від запланованого шляху та витрати часу в режимі реального часу.

Та якщо з самим GPS-обладнанням все більш-менш зрозуміло, то як саме можна отримати інформацію з нього? Саме для цього використовуються спеціальні програмні продукти GPS-моніторингу. І вони сьогодні представлені на українському бізнес-просторі в різних формах.

Поговоримо трохи про наявні варіанти ПЗ для GPS-відстеження транспорту та чим вони відрізняються, а також — які з них підійдуть саме вам.

Різновиди програм для відстеження транспортних засобів

Дані GPS самі по собі малоефективні, адже ви ж не знаходитися поруч з транспортним засобом постійно, щоб бачити, що показує GPS-трекер. Тому бортове спорядження завжди працює у зв’язці з програмним забезпеченням. Такі програми дозволяють диспетчерам, керівникам підрозділів, або ж власникам транспорту отримувати поточні дані щодо транспорту. При цьому варіантів, як організувати збір та обробку даних з GPS, є декілька.

- Відстеження GPS-даних у вебінтерфейсі. Це зручно, адже для роботи з даними GPS-моніторингу не потрібно додаткових програм: весь функціонал відкривається просто у віконці браузера, а дані передаються на сервер компанії-постачальника GPS-моніторингу. Водночас є й свої особливості — наприклад, при використанні таких програмних рішень треба обговорити, як буде відбуватися збереження даних, як довго вони будуть зберігатися на сервері постачальника послуги. Та й, зазвичай, функціонал web-інтерфейсу не надто широкий.

- Локальне програмне забезпечення — тобто, програма або застосунок, який встановлюється на комп’ютер диспетчера. Це, зазвичай, рішення з більшим функціоналом. Локальні програми GPS-моніторингу не лише збирають дані, а й мають безліч вбудованих форм звітності, можуть швидше будувати маршрути та графіки, адже інформація вся зберігається безпосередньо в програмі або застосунку, а не передається через сервер постачальника. А ще для багатьох задач використання локально встановлених програм не потребує доступу до інтернет-мережі, який є необхідною умовою для вебінтерфейсу. Однак, готовий програмний продукт, зазвичай, коштує більше, ніж доступ до GPS-моніторингу через браузер.

Тому вибір, який варіант краще обрати, є доволі складним. Але кілька наших порад допоможуть вам гідно його зробити.

Який варіант програмної підтримки GPS-моніторингу краще обрати?

Перш за все радимо оцінити власні цілі, задачі та потужності. Наприклад, важливими критеріями є:

- Кількість транспортних засобів у вашому автопарку — чим їх більше, тим більше потрібно обробляти інформації, отже тим більше переваг надасть повноцінне програмне забезпечення.

- Кількість диспетчерів чи відповідальних осіб, які будуть працювати з GPS-моніторингом. Якщо в вашій справі доступ до GPS-даних потрібен багатьом співробітникам, вебінтерфейс буде зручнішим рішенням, адже до нього можна отримати доступ з будь-якого пристрою.

- Безпосередньо функціонал, який вам потрібен: якщо вам треба просто регулярно відстежувати пересування власних ТЗ без складної аналітики, збереження даних та маршрутів, то вам, скоріш за все, вистачить доступу до інструментів GPS-моніторингу через браузер. Якщо ж вам потрібно більше — краще обрати повноцінне ПЗ.

А загалом, найкращим рішенням буде обрати постачальника послуг з GPS-моніторингу, який має й власний програмний продукт, й можливість надати доступ до базових інструментів контролю через браузер (наприклад, компанія АНТЕНОР пропонує саме таку комбінацію рішень для GPS-моніторингу транспорту). Тоді й ви самі, й ваші співробітники зможуть використовувати можливості супутникового відстеження повною мірою та у зручний для вас спосіб.