Басейн – це чудове місце для відпочинку та релаксації, особливо у спекотний літній день. Але щоб гарантувати чистоту води, потрібно вибрати правильний фільтр. Він очищає воду від забруднень та підтримує її чистоту, а також робить безпечною для плавців. На ринку існують три основні види пристроїв: картриджний, діатомітовий та пісочний фільтр для басейну.

У цій статті ми розглянемо всі види фільтрів та їх переваги, а також допоможемо з вибором обладнання для вашого басейну.

Картриджний фільтр

Картриджний фільтр – це найпростіший у використанні фільтр. Він складається з кошика, в який встановлюються спеціальні змінні картриджі. Вони призначені для затримання дрібних частинок бруду. Картриджі потрібно регулярно промивати від забруднень та замінювати, коли вони втрачають свої очищувальні властивості.

Переваги картриджного фільтра:

  • Не потребує особливих знань та вмінь для експлуатації.
  • Має меншу вартість порівняно з іншими фільтрами.

Однак цей вид фільтра не підійде, якщо ви плануєте купатися часто, наприклад протягом усього сезону кожен день. Обладнання дорого обходитиметься в обслуговуванні, тому що потрібно буде часто змінювати витратний матеріал.

AD_4nXdJQDb1Aqe5s8CdLLkvfunn8txhcUW863WjE_0kM38FpYYhC60SwGuYa2WTxqaQ3Ph5J3IpU8UPB0qZV0T8kJEO4eOMyzpPPr41fUKA7A-vEVTsryKarY3OazfmrLWFs2aWZ_dMZA?key=0UjKliovyyCUFyjpTh-Xntww

Діатомітовий фільтр

Діатомітовий фільтр використовує порошковий діатоміт – спеціальний кремнезем, який поглинає забруднення та тримає в облозі їх на елементах фільтрації. Цей вид фільтра:

  • Забезпечує ефективнішу фільтрацію, ніж інші фільтри.
  • Зменшує витрати хімії для басейну.
  • Насичує воду корисними для людей властивостями.

Однак діатомітовий фільтр є найдорожчим з усіх видів фільтрів та вимагає професійного обслуговування фахівців.

AD_4nXf-mO9x3gUt_h-GTQ_4th13l9vZ5bxvq8UafQ3243LD4we3FUMzA0hGAfN_7iK1gNm5P-nFskFdIs5enNNxWvv_F6nO9fCdNio44PESY0U2XNPwO8GCc6Ze2C3lENgixNhIoP2H?key=0UjKliovyyCUFyjpTh-Xntww

Пісочний фільтр

Пісочний фільтр є досить простою конструкцією у вигляді бочки з піском. Серед пісочних фільтрів є моделі з високою продуктивністю для очищення середніх та великих басейнів, враховуючи комерційні.

Як фільтрувальний матеріал використовується пісок, який затримує забруднення. Пісочне засипання потрібно регулярно промивати, встановлюючи у фільтрі режим зворотного промивання. Замінювати пісок потрібно за необхідності раз на кілька років. У разі високої завантаженості басейну пісочний фільтр буде найекономнішим варіантом.

Обирайте фільтри надійних виробників. Наприклад, пісочний фільтр Hayward NC500SE2:

  • Зроблений у Франції та має гарантію 2 роки.
  • Стійкий до УФ-променів та корозії, тому може встановлюватись на відкритому повітрі.
  • Завдяки компактності ідеально підходить для встановлення в тісні технічні камери.
  • Оснащений широким отвором для заміни піску, тому простий в обслуговуванні.

AD_4nXcOE7A0vYe3f04jH_Orpw9JIVeTcqPgZq962up9HX7bEpLsvZ9MlDrqACKl1UhS8WP8DIp6fD9OzA-IVe4tfHPDkpXQSYsPxVHql4JkD-AU_mWcjJy8zAONw-qPBkMJXCWNKouGqw?key=0UjKliovyyCUFyjpTh-Xntww

Як визначити продуктивність фільтра для басейну?

Чим вище завантаженість басейну та чим більший об’єм його чаші, тим вища продуктивність має бути у фільтра.

Розрахуйте цей показник за допомогою простої формули:

  • V помножте на 2.5 та поділіть на X,
  • де V – об’єм чаші басейну, а X – час роботи фільтра на добу.

Наприклад, для басейну об’ємом 30 м³ та за умови, що фільтрація відбуватиметься щодоби мінімум по 10 годин, підійде фільтр з мінімальною продуктивністю 7.5 м³/год.

Правильно підібране обладнання для басейну створює всі умови для приємного та корисного купання у чистій воді.