Оцінювання знань учнів наприкінці кожного навчального ступеня є невіддільною частиною шкільної системи. Саме тому школярі завжди витрачають багато зусиль на підготовку до ДПА. І одним із важливих предметів підсумкової атестації є математика. Проте освітня традиція проведення цього іспиту призупинилася декілька років тому, і щороку в школярів та їхніх батьків постає запитання щодо подальших планів проведення атестації. У цій статті ми розглянемо, чи варто дітям «боятися» ДПА з математики у 2025 році, і чим курси підготовки до цього екзамену можуть допомогти абсолютно будь-якій дитині.

67719bff00bca.webp

Чи буде ДПА (з математики й не тільки) у 2025 році?

Ще нещодавно школярі та їхні батьки активно дивувалися, чому досі немає чіткого розуміння з приводу проведення ДПА в цей навчальний рік. Адже для підготовки до нього потрібно витратити багато часу та сил!

Ймовірно, вас і зараз бентежить це питання, тому максимально коротко пояснимо. У 2024 році вже проходило пілотування іспиту ДПА для 4-класників. Цей оновлений формат має повністю відповідати освітній реформі, на яку поступово переходить українська школа, та навіть містити нові види завдань (наприклад, зараз говорять про завдання, які передбачають усні відповіді). Утім, зазначається, що проєктування та тест нового формату атестації може тривати ще декілька років, тому учні ані 4, ані 9 та 11 класів складати обов’язкову ДПА у 2025 році не будуть. Верховна Рада вже звільнила дітей від проходження підсумкової атестації з усіх предметів у цьому році.

Утім, навіть попри вищевказане курси підготовки до ДПА все ще переповнені дітьми. З якої причини?

Чому підготовка на курсах ДПА з математики точно допоможе?

Стандартний вигляд ДПА (який, ймовірно, не зміниться й після запровадження оновленого формату) – це комплексний іспит, що перевіряє всю ту сукупність знань, які дитина здобула за 4, 9 або 11 класів. І навіть попри відсутність потреби в складанні іспиту додаткова підготовка за програмою ДПА (по суті, шкільною програмою) з математики може якісно посприяти майбутнім успіхам дитини.

  • Покращення шкільних знань. Тут підготовка на курсах є альтернативою заняттям із репетитором. Дитина проходить усі важливі теми шкільної програми, виконує завдання та надолужує пропущений під час навчання в школі матеріал. Це може дуже допомогти учневі/учениці зміцнити знання з математики та покращити оцінки з цього предмета в школі.

  • Розвиток логічного мислення. Математика – це завжди про логіку, яка є важливою навичкою для будь-якої людини. І додаткові заняття на курсах можуть допомогти дитині розвинути таке мислення.

  • Підготовка до НМТ. Математика – обов’язковий предмет національного мультипредметного тесту, від результатів якого залежить вступ випускників до омріяного вишу. Цей іспит також базується на знаннях шкільної програми, тож підготовка на курсах ДПА може допомогти якісно підготуватися й до НМТ також.

При тому, що зараз на кожному розі можна побачити рекламу підготовчих курсів і репетиторів, справді якісну підготовку можуть надати одиниці.

Курси, які варто спробувати

«Оптіма» — перша та найбільша дистанційна школа в Україні. Її учні та учениці – одні з найуспішніших на НМТ, проте школа також дає можливість усім охочим пройти підготовку на універсальних курсах ДПА https://optima.study/kurs-matematika-pidgotovka-do-dpa:

  • курси для учнів 9-11 класів;

  • компактні мінігрупи для максимального залучення дітей до занять;

  • викладачі із сучасними методиками, що довели свою ефективність;

  • заняття онлайн із можливістю вибрати групу зі зручним для дитини часом;

  • велика увага приділяється практичним завданням.

Навіть при відсутності потреби в складанні ДПА знання, які можуть здобути діти, не мають ані обмежень у застосуванні, ані терміну придатності. Тож користуйтеся можливістю та часом, які дитина може витратити на здобуття якісної освіти!