Іноді мотоциклам доводиться працювати за складніших умов, ніж машинам. Судіть самі: оберти двигуна вище, температурні навантаження більше, а в деяких моделях коробка передач і зчеплення мають спільне змащення. Моторне мастило в мотоциклах впливає одночасно на їхні продуктивність і довговічність. Компанія Shell в Україні пропонує великий вибір олив, а про те, яка потрібна вам — далі.
Основа для мастила
Є три основних типи мастил:
- Мінеральні — матеріал, що отримали шляхом очищення сирої нафти. Природна основа підходить для старих моторів, за помірних навантажень гарно змащує двигун, але швидко втрачає властивості, варто температурі піднятися.
- Синтетичні — повністю штучний матеріал, що створили хімічним шляхом. Має ідеальну структуру для зменшення тертя й підвищеної стабільності. Покращує захист двигуна завдяки присадкам.
- Напівсинтетичні — суміш мінеральних і синтетичних основ. Зберігає доступну ціну й покращує властивості натуральної оливи. Працює за різних умов, а завдяки присадкам має стійкість до окислення.
Яке саме мастило ви виберете, залежить від властивостей самого двигуна й віку транспорту. Зазвичай для сучасних мотоциклів використовують синтетику.
В’язкість мастила
На етикетці моторного мастила завжди є позначка, наприклад, 10W–40. Першу цифру (10W) визначає, наскільки олива зберігає свої властивості в холодну погоду. Чим менше число, тим легше запускається двигун на морозі. Друга цифра (40) показує, наскільки рідина стабільна за високих температур.
Кілька поширених показників:
- 10W–40 — універсальний варіант для більшості дорожніх мотоциклів;
- 15W–50 — добре підходить для високонавантажених двигунів, особливо в спекотний час;
- 5W–40 — кращий вибір для холодного клімату або зимової їзди.
Якщо мотоцикл працює на максимальних обертах, як-от спортивний байк, вибирайте мастило з вищою другою цифрою (10W–50 або 15W–50).
Коли ви вибираєте мастило для мотоцикла, орієнтуйтеся на сам двигун і температурний режим. Також дотримуйтеся порад виробника, які він вказує в інструкції з експлуатації.