Спори між любителями автомата і механіки не закінчаться ніколи. Кожен обирає той тип трансмісії, який підходить саме йому. Але новачкам доводиться найгірше, вони не мають власного досвіду водіння і орієнтуються на думку професійних водіїв. Якщо хочете почитати авторитетні думки на форумі, то заходьте на автомобільний сайт авторіо. Там ви отримаєте можливість взяти участь у дискусіях на тему вибору типу трансмісії, і може бути якась із сторін переконає вас у своїй правоті. А ми спробуємо розглянути цю проблему максимально безпристрасно і з'ясувати, яка коробка передач все-таки краще, механіка або автомат.
Механічна коробка передач
Шанувальники цієї трансмісії впевнені - той, хто не вміє їздити на механіці, не водій. Частка істини в цьому твердженні є. Механічна коробка передач дозволяє краще відчувати автомобіль і зменшує час розгону, але ускладнює поїздку по пробках в мегаполісі. Давайте відзначимо плюси і мінуси механіки. До плюсів можна сміливо віднести:
• низька ціна (автомобіль на механіці коштує дешевше, ніж аналогічна модель на автоматичній коробці);
• надійність (у механіки великий запас міцності);
• легкість в ремонті (несправності в механічній коробці передач усуваються порівняно легко і недорого);
• жорстка зчіпка двигуна з колесами (механічна трансмісія дозволить впоратися з умовами абсолютного бездоріжжя).
Але у механіки є і декілька істотних недоліків, які змушують автолюбителів сумніватися в їх виборі:
• відсутність комфорту для водія (в умовах мегаполісу водієві доводиться постійно перемикати швидкості, що суттєво відволікає його від дороги);
• знос зчеплення (цей вузол доводиться міняти кілька разів на сто тисяч кілометрів пробігу);
• суттєві труднощі для новачків (початківець водій, який вибрав механіку, потрапляє в аварії частіше, ніж новачок на автоматі).
В цілому можна сказати, що механіка підійде досвідченим водіям зі стажем, часто виїжджають за межі міста.
Автоматична коробка передач.
Найчастіше автоматичну трансмісію вибирають жінки, але і чоловіки в останні роки починають віддавати перевагу автомату. Чим же він такий хороший? Давайте подивимося:
• комфорт для водія (автомат дозволяє автовласникові приділяти увагу дорозі і не відволікатися на перемикання швидкостей);
• витримує високі навантаження;
• автомат збільшує термін служби двигуна, не перевантажуючи його.
При всьому комфорт та зручність АКПП не варто забувати про її слабкі сторони:
• автомат підвищує ціну автомобіля;
• ремонт АКПП обходиться власнику в "копієчку";
• автомобіль на автоматі споживає більше палива і масла, ніж технічний засіб на механіці.
Резюмуючи, можна сказати, що авто на АКПП підходить для частих поїздок в мегаполісі і для водіїв-початківців, які тільки починають набувати свій досвід водіння.
Не варто забувати і про інші види трансмісії - варіатор і роботі. Їх творці спробували обледенить в своєму дітище все найкраще від обох коробок. Але в цьому випадку думка споживачів практично єдино - недовіра. Варіатори і роботи викликають у автовласників багато сумнівів. Вони ще не пройшли тривалу перевірку часом і не довели свою надійність на практиці. До того ж виникає багато питань щодо ремонту подібних трансмісій.
Кожна коробка передач має право на життя. Вибір між механікою автоматом потрібно робити, орієнтуючись лише на свій власний досвід і особисті переваги.