
19:26, 21 травня 2016 р.
Чернігівські журналісти та активісти відвідали основні місця зйомок фільму “Чорнобиль. Зона майбутнього»
АКТУАЛЬНО. Чернігівські журналісти та активісти відвідали Чорнобильську атомну електростанцію, зону відчуження та місто-привид Прип’ять в рамках прес-туру, який організував голова будівельної компанії «УкрБуд» Максим Микитась.
Фактично, екскурсія пройшла стопами знятого за ініціативи Максима Микитася фільму «Чорнобиль: зона майбутнього».
– Сьогодні основне завдання для нас – це успішне майбутнє Чорнобиля. Я вірю в те, що з часом ця зона стане справжнім центром альтернативної енергетики. Тут величезна територія на якій можна розмістити сонячні батареї, вітряки. Це дозволить вдихнути нове, безпечне життя в Чорнобиль, - наголошує Максим Вікторович
Екскурсія вийшла напрочуд насиченою на враження. Учасники прес-туру на власні очі побачили, що сьогодні відбувається в Чорнобилі, відвідали будівельні майданчики: «ХОЯТ-2» (сховище відпрацьованого ядерного палива), новий конфаймент, оглядовий павільйон проекту «Укриття», побували у Прип’яті.
Максим Микитась та працівники компанії «УкрБуд» розповіли та показали гостям, як відбувається високотехнологічне будівництво каркасу в четвертому енергоблоці, де можна виконувати роботу лише по 2-3 хвилини на день, більше - заборонено усіма можливими протоколами про безпеку і захист здоров’я людини.
У грудні на цей каркас, який будує «Укрбуд» планують насунути захисну арку. – Ми хочемо, аби якомога більше людей зрозуміли, що саме відбувається в зоні відчуження, тому й запросили сюди журналістів, активістів, - розповідає голова компанії «УкрБуд» Максим Микитась.
– Сьогодні більше 1000 працівників компанії «УкрБуд» ведуть професійні та високоточні будівельні роботи, аналогів яких немає ніде в світі.
До речі «УкрБуд» - єдина українська компанія, яка працює на ЧАЕС. Це результат довіри та визнання з боку ЕБРР, який фінансує будівництво в Чорнобилі. Ми працюємо з усією відповідальністю, адже мова йде про безпечне майбутнє наших дітей, - наголошує Максим Микитась.
Прес-тур дав багато відповідей на запитання, з якими їхали сюди журналісти та активісти. Адже побачені масштаби та перспективи були вражаючими.
– Я ніколи не могла подумати, що тут працює настільки багато людей, задіяно багато українців, наших земляків з Чернігівщини - розповідає активістка Ольга Пелишок.
– В Чорнобилі мене вразили масштаби будівництва – все робиться з ювелірною точністю. Я зрозуміла, що від сьогодні зона відчуження більше не асоціюється у мене зі страхом. І побачила, що ЧАЕС дійсно може мати успішне, безпечне майбутнє, - наголосила активістка.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:12
Вчора
Спецтема
Оголошення
13:10, 25 березня
14:50, 18 березня
00:00, 6 лютого
15:16, 18 березня
00:00, 18 березня
live comments feed...