
14:13, 5 серпня 2016 р.
Черниговская область «зажала» деньги на ПТУ
Министр образования Украины Лилия Гриневич в интервью «Украинской правде »обвинила власти Чернигова в жадности, саботаже и популизме.
По словам министра, сегодня сложилась ситуация, при которой децентрализация дала свои результаты не на желаемом уровне – местные органы самоуправления получили дополнительные возможности заработать, но не спешат тратить деньги на образование.
В качестве примера Лилия Гриневич привела Чернигов и ситуацию с финансирование профессионально-технических училищ.
- Погляньте, що в нас відбулося, і де насправді є великий резерв.
У результаті фінансової децентралізації великий ресурс був переданий на місця – з 1 січня по 1 липня цього року місцеві бюджети отримали на 23 мільярди гривень доходів більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Це ті кошти, які б могли зайти до держбюджету. А вони тепер пішли в місцевий бюджет.
Треба розуміти, що за цими коштами мають йти також і повноваження. Тому що ми не можемо з держбюджету віддати кошти на місця, а залишити в державному бюджеті ті самі зобов'язання.
Скажімо, що сталося з професійно-технічною освітою? Весь бюджет ПТО на рік – це 5,6 мільярдів гривень. А ми зараз говоримо про додаткові 23 мільярди, які пішли практично за трохи більше, ніж перше півріччя.
При цьому є міста обласного значення, які мають значні додаткові ресурси, проте заявляють про те, що вони не можуть фінансувати профтехосвіту.
Наприклад, Чернігів. Там заборгованості по зарплаті й для професійно-технічної освіти. Одночасно дивимося на стан рахунків у Чернігові – на казначейському рахунку є значно більші суми.
Ба більше, у них понад 300 мільйонів лежать на депозитних рахунках.
Тобто це є політика спротиву, коли вони не хочуть виділяти кошти на свої повноваження, які прописані в законі, а при цьому хочуть фінансувати ті речі, які будуть видимі відразу і дадуть електоральний результат, - рассказала Лилия Гриневич.
По ее словам, в государственном бюджете будут искать средства на финансирование образования в тех небольших населенных пунктах, где нет производства и наполнять местный бюджет крайне сложно. Вот только Чернигов в этот список явно не попадает.
- Така ситуація, як у Чернігові, коли люди мають гроші, тримають їх на депозиті, – то чому держава повинна це дофінансовувати?
Министр также призналась, что уже знает, как решить проблему, которая возникла в Чернигове.
- Я доповіла цю ситуацію на нараді в Кабміні. Якщо змін не буде, то цим має займатись прокуратура.
Вместе с тем Лилия Гриневич согласилась, что передача профтехобразования на местный уровень была непродуманным шагом. В 2017 году финансироание ПТУ будет идти из двух источников: областного и государственного бюджетов (в виде адресной субвенции).
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
15:33, 15 квітня
19:34, 22 квітня
00:00, Вчора
19:34, 22 квітня
00:00, 15 квітня
live comments feed...