
09:24, 11 листопада 2017 р.
Лечить будут по-новому! Что надо знать черниговцам о медреформе

БУДЬ В КУРСЕ! 19 октября Верховная рада Украины дала старт медреформе. Закон №6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів», который был принял в этот день, сделал возможным начать перемены в обслуживании пациентов уже с января 2018 года.
Какие это перемены и чего ждать черниговцам – информируем из первых уст.
Сколько придется платить?
Поскольку ныне поход к врачу и денежные траты – это практически действия-синонимы, самое главное, что интересует наш народ , – чего же ожидать дальше. А дальше вот что .
– У законопроекті№6327 до другого читання повністю зняте питання співоплати. Ніякої оплати пацієнтами чи додаткової доплати пацієнтами за медичну послугу не буде. Все, що стовідсотково може покритися державою в рамках програми державних фінансових гарантій надання медичних послуг і лікарських засобів, буде надано. Перелік (що буде входити в цю програму, які види допомоги) – це фактично всі види допомоги: первинна, вторинна, третинна, екстрена, паліативна плюс акушерська служба і догляд за дітьми до 16 років. На сьогодні всі ці послуги входять в рамки цієї програми і будуть покриватися державою, – убеждает Сергей Березенко, народный депутат Украины.
Каким образом это сделают?

– Зараз обласна лікарня, Друга міська лікарня, Бобровицька районна і Прилуцька міська беруть участь в експерименті щодо вартості медичної послуги. Ми вже більше восьми місяців подаємо інформацію в Міністерство охорони здоров’я, де, опираючись на ці дані, вираховують вартість усіх медичних послуг. І до 2020 року вартість буде визначена, вона буде однакова у всіх регіонах країни. Це дасть змогу надавати якісні послуги і стимулювати моїх колег не просто сидіти у своїх кабінетах, а щось робити, – рассказал главный врач Черниговской областной больницы Андрей Жиденко.
Но это все потом, через год-два. А что в ближайшей перспективе?
Со всеми болячками – к семейному врачу!
Итак, прежде всего перемены должны начаться на уровне первичной медицинской помощи. Подскочило давление, закололо в боку , или приключилась диарея .. . Все какие бы то ни было проблемы с вашим здоровьем теперь будет решать ваш личный семейный врач. Но для этого вам необходимо заключить с ним договор.

– На сьогоднішній день є тільки проект договору між лікарем і пацієнтом. Ми ще самі не бачили цього документа. Але це не означає, що пацієнти не повинні думати вже сьогодні, до кого вони підуть на обслуговування, припустимо, 1 січня 2018 року, – разъясняет начальник управления здравоохранения Черниговского городского совета Владислав Кухар.
Причем главный врач города убежден, что никаких проблем у черниговцем с выбором врача быть не может.
– На сьогоднішній день усі пацієнти, які обслуговуються в Чернігові, обслуговуються в якихось лікарів. Багато хто вже приходить не за місцем проживання, а саме до того лікаря, якому він довіряє. Тобто вони вже свій вибір зробили. Усіх інших закликаю не відтягувати цей момент. Приглядайтеся до лікарів, спілкуйтеся з лікарями і вирішуйте, у кого ви бажаєте спостерігатися.
Когда же час пик наступит (то есть будет утверждена форма договора между врачом и пациентом) , в идеале ваш врач сообщит вам об этом. А все потому, что он будет заинтересован иметь достаточное количество пациентов.
Согласно закону, их у каждого врача может быть до 2 тысяч, хотя и больше не запрещено. И на каждого пациента (а вернее , на каждый договор с пациентом) государство будет выделять врачу 370 гривен в год.
Если все сосчитать ( при условии, что пациентов у врача 2 тысячи) , – это чуть более 60 тысяч гривен в месяц.
И эти деньги он должен будет потратить на то, чтобы в полной мере позаботиться о вашем здоровье, обеспечить все необходимое для предоставления вам медицинской помощи, ну и остальное – его зарплата.
Если не сможет ваш врач справиться со всеми вашими болячками, он должен выписать вам направление к узкому специалисту, процедуры которого (если есть то самое направление) также оплатит государство.
Ну а если ваш врач просто не угодит вам, тогда вас , и 370 гривен вместе с вами, потеряет. А все потому, что вы вправе перезаключить договор уже с другим врачом.
Чего боятся сами медработники?
Пока реформы приближаются, сами медработники т ем временем зачастую разводят панику. И это никто не отрицает.
– Є певний негатив з боку медичної спільноти. Чому? Бо людина не завжди в повному обсязі уявляє своє місце після цієї реформи. Його лякає не сама реформа, а те, чи знайде він своє місце після втілення реформи. А для цього треба працювати над своїм іміджем в очах пацієнтів, над своїм професійним рівнем. Так, це потребує певного напруження і моральних та фізичних сил. Що, нажаль, не завжди є бажаним для будь-якої людини і будь-якого лікаря.
Це суб’єктивні причини, які згодом, вважаю, зійдуть нанівець, – отметил Владислав Кухар, который , кроме всего прочего , затронул и вопрос о сокращении медработников.
– У місті таких розмов не ведеться. Розмови йдуть тільки про те, що треба підвищувати свій професійний рівень, долати певну конкуренцію щодо пацієнта, щодо надання медичних послуг…Тобто місце є для всіх. Але треба працювати над собою, щоб надавати сучасні медичні послуги.
Как? Это уже другой вопрос. Поскольку даже сам главный врач города не смог найти ответ , где же пациентам черпать информацию о потенциально лучших врачах, с которыми им захочется заключить договор.
Получается, что врачи сами должны будут выходить на своих пациентов. А уметь находить клиентов – это еще не значит уметь лечить. И наоборот. Как-то так.
Тем не менее те, от кого зависит медреформа, успокаивают .

– Ми брали участь в обговоренні не тільки вже прийнятого закону, ми зустрічались і говорили і до цього. Одноголосно вирішили, що треба цей закон виносити в сесійну залу і приймати.
У законі є певні недоліки. Але над цим ми будемо працювати. Необхідно приймати постанови Кабінету міністрів у розвиток цього закону.
Нас будуть залучати до розробки цих постанов, щоб зменшити негативні дії цього закону або негативний вплив у цілому. Але переваг все-таки в законі №6327 більше.
Сьогодні зарплата медичних працівників – зрівнялівка повна: працюєш не працюєш – на однаковій посаді однаково отримуєш. Коли ж запрацює закон, буде диференціація оплати праці в залежності від кількості, якості, складності і так далі.
Тому, медичні працівники, підвищуйте свій професійний рівень і заробляйте гроші! – подвел итог председатель постоянной комиссии по вопросам здравоохранения, социальной защиты населения и по делам участников АТО главный врач областного противотуберкулезного диспансера Николай Дейкун.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:49
Вчора
15:51
Вчора
Спецтема
Оголошення
10:55, 22 березня
19
18:24, Вчора
18:29, 24 березня
19:36, 26 березня
18:17, Вчора
live comments feed...