10:11, 18 березня 2018 р.
Що загрожує чернігівським неплатникам аліментів?
Заступники начальника Деснянського відділу державної виконавчої служби міста Чернігів Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Ільченко Руслан Олексійович, та Нікітенко Михайло Леонідович роз’яснили про відповідальність для злісних неплатників аліментів в Україні.
На жаль, проблема несплати аліментів дуже гостро стоїть у нашому суспільстві, адже, досі у державних виконавців не було дієвих механізмів впливу на боржників, який би не просто карав за несплату, а й ефективно попереджав її.
6 лютого 2018 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів».
Також Міністерством юстиції України презентовано відкритий реєстр неплатників аліментів, який можна переглянути в мережі Інтернет за посиланням https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors.
Всіх боржників, які не сплачують аліменти понад 6 місяців, до моменту повного погашення боргу, буде тимчасово позбавлено права:
• виїжджати за кордон;
• керувати автомобілем;
• користуватися зброєю;
• полювати.
Про зазначені обмеження державний виконавець виносить відповідні постанови, які не пізніше наступного дня після винесення направляються сторонам виконавчого провадження та після закінчення строку на їх оскарження надсилаються для виконання до відповідних державних органів.
Тимчасове обмеження боржника у праві керувати транспортними засобами не може бути застосовано в разі:
1) якщо встановлення такого обмеження позбавляє боржника основного законного джерела засобів для існування;
2) використання боржником транспортного засобу у зв’язку з інвалідністю чи перебуванням на утриманні боржника особи з інвалідністю I, II групи, визнаної в установленому порядку, або дитини з інвалідністю;
3) проходження боржником строкової військової служби, військової служби за призовом осіб офіцерського складу, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період або якщо боржник проходить військову службу та виконує бойові завдання військової служби у бойовій обстановці чи в районі проведення антитерористичної операції;
4) розстрочення або відстрочення сплати заборгованості за аліментами у порядку, встановленому законом.
Також боржники, які не сплачують аліменти понад 6 місяців не матимуть права вирішувати питання, чи має його дитина право покидати територію країни з матір’ю чи батьком.
Для цього батьку або матері дитини необхідно просто отримати у державного виконавця відповідну довідку про наявність заборгованості зі сплати аліментів, яка дійсна протягом місяця з дня її видачі.
Найбільш же цікавим нововведенням є запровадження суспільно корисних робіт для злісних неплатників аліментів, які з тих чи інших причин не працевлаштовані офіційно та не бажають сплачувати аліменти добровільно.
Так, за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, державний виконавець складає протокол про вчинення боржником адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та надсилає його для розгляду до суду за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби.
Відповідно до ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, несплата аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім’ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, - тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.
Впевнені, що всі зазначені нововведення допоможуть державним виконавцям у їх роботі та матимуть дієвий вплив на злісних неплатників аліментів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
13:08, Сьогодні
70
17:14, 2 січня
13:40, 6 січня
41
12:23, 13 січня
live comments feed...