
14:50, 27 квітня 2018 р.
Сергій Березенко очолив піклувальну раду першої музичної школи
Одна з найшанованіших і найстарших шкіл Лівобережжя України – перша музична школа Чернігова імені Стефана Вільконського – святкує 110-річчя. На свято запросили ледь не півміста і найвіртуозніших випускників, які тепер навчаються і працюють у Великій Британії, Швейцарії, Польщі, Києві, Харкові та інших куточках країни і Європи.
Окрім історії заснування, цього разу в школі вирішили пригадати ще одну давню традицію і створити свою піклувальну раду. Її першим представником став народний депутат Сергій Березенко – як один із тих, хто взяв на себе обов’язок дбати про цей заклад, про його розбудову і наповнення.
За словами директорки закладу Ольги Андріївни Астаф’євої, із Сергієм Березенком у них давні приязні стосунки. Уже три роки поспіль він підтримує школу. Це означає і закупівлю музичних інструментів, і консультативну допомогу, і оздоровлення учнів, і організацію поїздки колективу юних бандуристів «Соколики» до Верховної Ради, і багато іншого. Музична школа № 1 – дуже популярний заклад. Нині тут навчається близько семисот учнів, а от потужності школи розраховані на вдвічі меншу кількість дітей, тому питання розширення давно назріло.
«У нас є клаптик землі, і ми мріяли там побудувати храм дитячого співу, тобто розширити хоровий відділ, зробити деякі модульні зміни, відкрити відділ комп’ютерного аранжування, студію звукозапису. Віримо, що так і буде. Є в нас помічник і вірний друг, який нам у цьому допомагає, Сергій Іванович Березенко. Ми йому колись озвучили цю мрію і вже тривалий час працюємо разом, щоб її здійснити», – розповіла Ольга Астаф’єва.
Разом із народним депутатом почесний обов’язок піклуватися і дбати про музшколу прийняв і Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко. Тому директорка закладу урочисто вручила їм пам’ятні відзнаки. Як людина дії, Сергій Березенко одразу ж озвучує плани роботи:
«Для мене такий знак – то велика несподіванка, відповідальність і кредит довіри. До того ж ми разом із міським головою стали першими почесними піклувальниками, тому наше найперше завдання я вбачаю в тому, щоб добудувати ще один корпус школі, аби збільшити кількість майбутніх учнів. Ми впораємося з цим завданням, і вже 111-ту річницю відзначатимемо в новій якості і в нових стінах. Будувати розпочнемо цього року – уже є рішення Державного фонду регіонального розвитку про виділення 7 мільйонів гривень. А найближчим часом чекаємо на рішення міської ради про виділення 6 мільйонів – 13 мільйонів гривень коштів буде вкладено в цю школу».
Довідка
Чернігівська музична школа № 1 імені Стефана Вільконського розпочала свою роботу в 1908 році. Тоді відкрили музичні класи Чернігівського відділення Російського музичного товариства. Тут навчали грі на фортепіано, скрипці, віолончелі, духових інструментах, був клас ансамблю та оркестру, спеціальної теорії і вокалу.
У перший рік музичні класи відвідували 32 учні, а через 5 років – 132. Термін навчання становив 7 років, у класі вокалу – 5. Викладання велося російською та українською мовами, було споруджене приміщення. Першим директором став видатний український віолончеліст Стефан Вільконський. Із 1962 року школа працює в приміщенні, побудованому за проектом архітектора Йосипа Каракіса.
Школа має значні педагогічні і творчі здобутки. Учні постійно стають переможцями міжнародних і всеукраїнських конкурсів. У школі діють 34 творчі колективи, зокрема «Tutti», «Світанок», «Веселий камертон», «Провесінь», «Перлинка», «Belcanto», «Срібні нотки», «Чисті роси», у тому числі духовий і симфонічний оркестри, оркестр народних інструментів; ансамблі скрипалів «Кольорові струни», «Чарівні віолінки», «Cantabile»; ансамбль домристів, ансамбль гітаристів «Соняшник», капела бандуристів «Надія», зразковий ансамбль бандуристів «Соколики», ансамбль флейтистів, брас-квінтет, численні ансамблі малих форм.
Справжньою подією в мистецькому житті міста став виступ зразкового ансамблю бандуристів «Соколики» у Верховній Раді України для депутатського корпусу й парламентських журналістів у січні 2017 року. За підтримки народного депутата Сергія Березенка колектив представив палітру кобзарського мистецтва Чернігівщини у день завершення п’ятої сесії Верховної Ради України VІІІ скликання до Дня соборності України.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
10:24, 4 квітня
11
10:14, 5 квітня
13
19:04, 3 квітня
10:03, 31 березня
70
live comments feed...