• Головна
  • Максим Микитась: «Ми продовжимо працювати на благо Іванівської громади»
15:01, 13 липня 2018 р.

Максим Микитась: «Ми продовжимо працювати на благо Іванівської громади»

Одна з найбільших громад Чернігівщини Іванівська відзначила свій другий день народження. Центром святкування стало село Ладинка, куди з’їхалося декілька тисяч гостей. Щоб свято вийшло не лише масштабним, а і яскравим, організатори зробили акцент на даті: бо ж у ніч із 6 на 7 липня українці традиційно вшановують Купала. У Ладинці береги Десни круті та високі, тому у воду ніхто не ліз, а от решти атрибутів свята тут дотрималися чітко: і чар-зілля гостям роздавали, і Тритон із тризубцем був, і багаття заввишки з хату палили.

Господар свята голова Іванівської об’єднаної територіальної громади Сергій Гарус запросив на гостину голів усіх сусідніх ОТГ Чернігівського району Олишівської, Гончарівської та Михайло-Коцюбинської. До привітань громади приєднався і народний депутат Максим Микитась.

Шановна громадо! Вітаю вас із другою річницею. За цей час ви довели всім, що є не лише спроможною, сильною структурою, а й добрими господарниками, навчилися дбати про себе, реалізовувати чимало корисних інфраструктурних проектів. Наша остання плідна співпраця зосереджена на закупівлі сучасних меблів і оргтехніки для Іванівської школи. Та на цьому ми не будемо зупинятися. Знаю, що планів у Іванівці ще більше, тому я зичу вам наснаги й удачі. Разом ми продовжимо й надалі працювати на благо Іванівської громади і всього району!

Та самими лише словами народний обранець не обмежився. Ювіляри отримали від нього потрібний у господарстві подарунок газонокосарку німецького виробництва.

Чар-зілля і папороть

Для того, щоб усі запрошені не переплутали дорогу й потрібний поворот, господарі встановили спеціальні вказівники «На свято!». Гостей зустрічають ще біля в’їзду в село поклонами та спеціальними подарунками мішечками з чаєм з ароматних тутешніх трав. На довгу згадку про дивовижне сільське свято.

Там квіти липи, смородина, листя м’яти і квіти звіробою. Також поробили й бутоньєрки з листя папороті та різних трав. Додали любисток. Щоб дівчата більше хлопців любили, а хлопці дівчат,жартує керівниця Ладинського будинку культури Людмила Чучук.

А от папороть то тонкий натяк на майбутні пошуки заповітної квітки, хитро підморгують ладинці. Допомагають пані Людмилі двійко дівчаток із місцевої школи Сабіна Рослякова та Аліна Решетник.

Усі вдягнуті в автентичні вишиванки, які є частиною експозиції народознавчої кімнати. Сама Людмила Федорівна вдягла вишиту сорочку, яка належала її свекрусі. Пару селфі на згадку і вперед, зустрічати гостей!

Бюджет села зріс ушестеро

Сергій Гарус ділиться ідеями, які застосували під час організації купальської вечірки: замість стільців для запрошених установили великі квадратні оберемки сіна, дерев’яні колоди. Вийшло і натурально, і зручно. До того ж настільки вдало, що гості із сусідніх громад зізнаються: неодмінно цю ідею «запозичать» і собі.

Голова громади дякує народному депутату Максиму Микитасю за співпрацю і підтримку тих законопроектів, які необхідні для якісного функціонування громади, а односельцям за старанність. Бо святкувати й справді є що.

У середині липня в нас починається процес установлення нових енергоефективних вікон по школах це майже 700 тисяч гривень, а також вуличного освітлення це майже 3 мільйони, ямковий ремонт доріг, розповідає Сергій Гарус. Сподіваємося, що додатково ще надійдуть кошти до нашої громади, і ми зможемо реалізувати всі проекти соціально-економічного розвитку, які були ухвалені сесією депутатів.

Із проблемних питань такі: деякі з навколишніх сіл і досі зволікають із рішенням про приєднання до громади. Голова тут відвертий: Нам встромляють палиці в колеса. Але він має надію, що врешті-решт у цієї історії буде оптимістичний фінал.

Голова Ладинського старостинського округу Олена Хоменко теж налаштована оптимістично, тим більше, що з децентралізацією до Ладинки нарешті почали приходити позитивні зміни. Бюджет села виріс помітно із 400 тисяч до 2,5 мільйона.

Маємо плани щодо придбання шкільного автобуса для нашої школи це 1,7 мільйона гривень, говорить староста. Коли ми були самостійною сільською радою, то коштів у нас було лише 400 тисяч гривень, а зараз 2,5 мільйона виділяють тільки на наш старостинський округ. А таких у громаді чотири. Тому змін позитивних багато, зокрема поліпшена матеріально-технічна база по ФАПах. Коли ті заклади фінансувалися з району, то постійно не вистачало коштів. А тепер із медикаментами першої необхідності немає проблем.

До Ладинки приїхав і «цар»

Щодо програми заходу, то для гостей облаштували яскраві фото-зони, виступи народних колективів, виставку-продаж виробів іванівських умільців. Тут було все від гончарства й ковальської праці до квітів, витончено сплетених із паперу. На смачненьке 250 літрів м’ясного козацького кулешу. Черга по смакоту вишикувалася довжелезна.

Владислав Польгуй із Ягідного на святі був чи не найшанованішою персоною самим морським царем Тритоном. Мав відповідний стиль і одяг: у блакитній перуці, в короні і з тризубцем у руках. На свято коронована особа прибула окремим транспортом шкільним автобусом.

Корону робив сам, розповідає він. Фольги на убір Тритона пішло півметра. Економ-варіант такий. Перуку напрокат брали.

Гостям свята припала до душі атмосфера сільського щирого та веселого свята. Мама Любов Салата й донька Анастасія Британ зізнаються намагаються не пропускати День села, бо це завжди щось неймовірне.

Нам тут подобається все, прийшла з двома дітками, розповідає Анастасія. Можна зробити чимало відмінних фото.

І місце розташування, і оформлення, і організація, все прекрасно! підтверджує Любов Салата. Ще й сіно замість стільців усе як у давні часи! Так і треба в селі.

Молодці!підтримує розмову голова Гончарівської ОТГ Віталій Рудник. Організаційні моменти вирішені всі на п’ятірку за 5-бальною шкалою. Деякі моменти я й собі підмітив і переговорив із цього приводу із Сергієм Івановичем. У нас теж усе добре, все стабільно. Щастя любить тишу. Приїжджайте і до нас у гості!

Я дуже радий, що ми тут збираємося, вирішуємо спільні проблеми, я вважаю, що люди зробили правильно вони об’єдналися,висловлює свою думку голова Михайло-Коцюбинської ОТГ Микола Завальний. І це дало такий відмінний результат. Зі святом, Іванівська громадо!

Іванівська об’єднана територіальна громада виникла в грудні 2016 року. Одразу ж у громаді взялися відбудовувати інфраструктуру населених пунктів: дороги, освітлення, об’єкти соціальної сфери, закуповувати опалювальне обладнання, відкривати групи в садках. 12 сіл, які увійшли до цієї ОТГ, повірили в перспективи державної реформи. Не мають вони сумнівів щодо свого вибору і нині. Сьогодні на території громади живе понад 5 тисяч людей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Микитась #Іванівка
Оголошення
live comments feed...