• Головна
  • Приймальне відділення обласної лікарні запрацює за європейськими стандартами
13:07, 20 липня 2018 р.

Приймальне відділення обласної лікарні запрацює за європейськими стандартами

Один із найбільших медзакладів області й міста, який щороку обслуговує близько 160 тисяч пацієнтів, на його базі працює понад два десятки відділень і 14 параклінічних служб – і це все про неї, Чернігівську обласну лікарню. Нещодавно тут замахнулися на ще одну новацію – зробити приймальне відділення мобільним. Тож хворих за екстреними показниками тут уже будуть приймати за всіма зразками європейської медицини. Як це буде виглядати – ми зараз і розповімо.

Нині ж завдання – розділити два потоки пацієнтів на планових та екстрених. Щоб планові спокійно оформлювалися в приймальному передпокої, а от хворий, якого доставить «швидка», був поза цією чергою і не втрачав дорогоцінний час. Головний лікар Андрій Жиденко рапортує, що в лікарні практично закінчені ремонтні роботи приймального відділення. Лишився хіба що монтаж обладнання.

– Тому що там будуть розміщені операційна для невідкладних станів, буде палата інтенсивної терапії на два ліжка, враховуючи європейський досвід щодо важливості «золотої години» для хворого, то в нас також у приймальному буде підстанція з каретами «швидкої» медичної допомоги. Якщо хворого доставлять до нас, то його буде вже чекати бригада фахівців, яка надасть невідкладну медичну допомогу, – розповідає головлікар.

Також тут будуть проводити діагностичні маніпуляції, оскільки це завжди проблема при госпіталізації хворого: необхідні обстеження у вигляді УЗД, кардіограми, томографії і т. д. Це все буде робитися в приймальному відділенні, яке матиме нову розширену назву – приймально-діагностичне. Після консультації фахівців екстреного пацієнта переведуть до профільного відділення: або в реанімацію, або у відділення інтенсивної терапії загального профілю. Фактично оновлене приймальне відділення вже готове – кажуть у лікарні, єдине, над чим ще допрацьовують – це прибудова шлюзу для під‘їзду карет «швидкої», звідки хворого одразу доправлятимуть до палат інтенсивної терапії.

Робота гуртом

Усі ці новації стали можливими завдяки співпраці закладу, області та народних депутатів Сергія Березенка і Максима Микитася, які посприяли виділенню коштів. Перший транш був торік – 1,1 млн грн виділено за сприяння Сергія Березенка, і 500 тисяч грн – за сприяння Максима Микитася. Цьогорічє домовленість, що 1,65 млн грн до фінансує Березенко.

– Ми вдячні, що він не забуває нас і цей проект, – говорить Андрій Жиденко. – Це, звісно, набагато покращує рівень надання медичної допомоги в регіоні.

Але і це ще не всі приємні новини для обласної лікарні. У 2018-му Кабмін додатково погодив 477 проектів, які фінансуватимуться за рахунок Державного фонду регіонального розвитку. В цьому переліку є реконструкція терапевтичного корпусу обласної лікарні. Мова йде про термомодернізацію будівлі. Корпус був побудований ще за радянських часів, лише вікна потребують негайної заміни, коментують у закладі.

– Враховуючи вік будівлі (36 років), там ідуть дуже великі тепловтрати, тому ми вирішили в першу чергу провести цей проект. 4,6 мільйона гривень нам виділено. Тож ми чекаємо розпорядження Кабінету Міністрів, у нас практично вся документація готова. Невдовзі розпочнеться процедура оголошення тендерів і проведення ремонтних робіт, – розповів Андрій Жиденко.

Тепловтрати через стіни – до 35%

Реконструкція включає в себе заміну всіх вікон, дверей, утеплення покрівлі, підвальних приміщень. Натепер дерев’яні вікна і двері частково зношені, сприяють відтоку тепла з приміщення і потребують заміни. Втрати тепла через вікна і двері становлять 23 – 25%, через дах – 18 – 20%, стіни – 30 – 35%. Щоправда, медики зазначають: суми в 4,6 млн грн буде замало для повної реалізації проекту, оскільки він складається з двох частин, де друга – це утеплення стін. Тож і в подальшому сподіваються на підтримку чернігівських нардепів і Кабміну.

– Цього року уряд спрямував на розвиток регіонів понад 6 мільярдів гривень, – повідомив Сергій Березенко. – Саме Чернігівська область із цього обсягу отримує понад 53 мільйони. Мені відомо, що обласна лікарня вже неодноразово говорила про необхідність ремонту саме терапії, оскільки тепловтрати тут просто шалені, а витрачати бюджетне фінансування за нинішньої ціни на енергоносії фактично в повітря – безумство. Я вдячний, що в Кабміні дослухалися і до моєї пропозиції, і до прохання медиків рол виділення першого траншу на реконструкцію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#обласналікарня #березенко #жиденко
Оголошення
live comments feed...