
10:05, 11 березня 2019 р.
Православні християни увійшли у Великий піст. Чи дотримуватимуться його чернігівці?
На минулому тижні, з 4 по 10 березня, православні святкували Масницю (більш поширена, але не зовсім коректна назва – Масляна; правильна, але рідко вживана – Колодій) – спалювали солом’яне опудало, готували варенини, пиріжки та млинці, ходили один до одного у гості. Такі веселощі традиційні перед якимись обмеженнями та заборонами. У даному випадку щороку, перед Великоднем, у православних християн настає Великий піст, який обмежує людей в їжі, розвагах, звичках... Цього року він розпочався сьогодні 11 березня, і триватиме 48 діб, аж до суботи, 27 квітня.
Оскільки більшість містян відносять себе до православних християн, ми вирішили поцікавитись, чим для чернігівців є піст, чи тримають вони його і , якщо так, то як саме. Як відомо, хтось може просто сісти на дієту, хтось відмовитись від шкідливих звичок та нецензурних слів, а комусь допомагає молитва на час посту.
Ольга, у декретній відпустці:
– На даний момент я вагітна і постувати, напевно, не буду, але в цілому підтримую людей, які тримають піст, особливо Великий. По-перше, ти очищаєш свій організм, а по-друге, зміцнюєшся духовно. До вагітності я намагалась дотримуватись усіх постів, але бувало й таке, що якийсь пропускала.
У моєму випадку це все сімейні традиції, які мені привили батьки. А ось мій чоловік не підтримує мене в постуванні, наче й віруюча людина, але піст не тримає.
Вадим, студент:
– У моєму розумінні я не постую, бо для мене піст – це не відмова від їжі, а молитва, відвідування церкви, так би мовити більш духовні речі. До церкви не ходжу, бо не настільки віруюча людина, щоб туди приходити. У родині ніколи не дотримувались таких традицій, тому і я, напевно, не перейняв усе це.
Інколи тримаю так званий студентський піст. Це коли в тебе гроші зі стипендії вже закінчились, а їсти щось треба, тоді й постую.
Петро, пенсіонер:
– Не обов’язково ж постувати в якийсь конкретний час, коли каже та ж сама церква. Їжа в принципі має бути корисною, нею не треба зловживати, і тоді у кожного буде свій піст зі своєю користю. Це не має залежати від релігійного посту, бо правильно харчуватись треба завжди й це мають розуміти всі. У родині ми також особливо не постуємо, все як у всіх.
Можливо, такий піст буде корисний для людей у плані того, аби не робити зла іншим та самим почати робити гарні вчинки Це ж також входить до посту. Ось якщо брати цей аспект, то це гарна справа, але це також не має залежати від якогось часу, бо це неправильно.
Аліна, студентка:
– Для мене піст – це коли відмовляєшся від м’ясних продуктів та риби. Таким чином я не постую та не слідкую за тим, коли це роблять інші. Розумієте, я дуже люблю поїсти, і піст – це точно не для мене.
Так, я замислювалась про те, щоб обмежити себе у споживанні їжі. Але робити це хотіла, аби схуднути, а не заради якихось релігійних речей.
Усе ж таки я для себе вирішила: краще буду їсти те, що захочу, але відпрацюю зайві калорії у тренажерній залі, ніж буду себе мучити.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...