• Головна
  • Бізнес-акселератор як драйвер розвитку регіону
09:25, 17 березня 2019 р.

Бізнес-акселератор як драйвер розвитку регіону

У Чернігові для місцевої бізнес-спільноти презентували проект інноваційного бізнес-акселератора

Що ж таке бізнес-акселератор? Це структура, яка зможе допомагати в розвитку цікавим, креативним, інноваційним підприємницьким проектам на Чернігівщині.

Будь-хто з Чернігівської області матиме змогу подати проект і довести, що саме його ідея стане новим, якісним та креативним підприємством або послугою. Обиратиме проекти компетентне журі, яке складається переважно з представників успішних бізнес-проектів нашого регіону. Найкращі проекти отримають тренерів з бізнес-простору Чернігівщини, які будуть допомагати впроваджувати та вдосконалювати дані проекти.

Підтримка бізнесу

Презентацію майбутнього акселератора для представників успішних бізнес-проектів регіону організувала Чернігівська агенція регіонального розвитку в особі її засновників – Чернігівської регіональної торгово-промислової палати, Чернігівського національного технологічного університету, Чернігівської облдержадміністрації, обласної ради та обласного відділення Національного олімпійського комітету України.

Такий формат зустрічі є новою тенденцією в нашому регіоні, і мисподіваємось, що таких подій у майбутньому буде більше. Оцінивши досвід подібних організацій за кордоном, ми вирішили теж залучити наш бізнес до такої соціальної відповідальності та вперше організувати такий захід. Хочеться, щоб бізнес-еліта регіону допомагала розвитку Чернігівщини як в економічному, так і в соціальному плані, – зазначив директор агенції регіонального розвитку Сергій Хоботня.

Основною метою даного заходу є ознайомлення підприємців Чернігівщини з досвідом створення та функціонування подібних бізнес-акселераторів у Європі та США, а також презентації майбутньої місцевої організації такого плану. У свою чергу, засновники чернігівського бізнес-акселератора очікують від місцевої бізнес-спільноти як фінансової підримки даного проекту, так і практичної участі в ньому в якості тренерів, менторів або лекторів із різних сфер діяльності.

Сучасність у поєднанні з історією

Знаходитися акселератор буде на другому поверсі старовинної будівлі на вулиці Преображенській, 12, де вже деякий час працює Чернігівська агенція регіонального розвитку. Саме там засновники планують створити головний бізнес-інкубатор на Чернігівщині.

На його створення зараз виділено 5,7 млн грн (5,2 млн виділяє державний фонд регіонального розвитку; 575 тис. із обласного бюджету) – це більша частина фінансування, але ще треба 300 тис. на створення проектно-кошторисної документації, які очікують отримати в якості допомоги саме від місцевих підприємців.

На ці кошти буде створено сам бізнес-акселератор на другому поверсі, коворкінг у підвальному приміщенні, а також відремонтовано фасад самої будівлі, якій уже майже 200 років. За словами архітектора Ярослава Задорожного, який робив візуалізацію можливого приміщення для коворкінгу в підвалі цієї будівлі, таких архітектурно унікальних приміщень залишилось одиниці по всій Україні. Тому поєднання історії та інновацій вбачається йому дуже вдалим.

Наразі жодна з існуючих інституцій на має повного корпусу інструментів та механізмів, які б дозволяли відкрити той креативний потенціал та можливості у підприємницькій діяльності для молоді нашого регіону. Ми ж хочемо створити акселератор, де місцева бізнес-спільнота зможе допомогти молодим та креативним не тільки грошима, а й своєю прямою участю як тренера або ментора в житті майбутнього бізнес-інкубатора, – зазначила заступник директора агенції регіонального розвитку Анастасія Кучерява.

Іноземний досвід

За словами спікерів заходу, за останній час вони мали можливість побачити, оцінити та перейняти досвід багатьох іноземних кластерів або акселераторів для підприємців. Зокрема, це організації Сполучених Штатів Америки в Пітсбурзі та місті Детройті, з яким Чернігів налагоджує партнерські стосунки.

Детройт та Чернігів дещо схожі. Обидва міста є прикордонними, американське місто називали депресивним, а Чернігів і зараз вважають таким. Детройт у 2007 році оголосив себе містом-банкрутом через шалену кризу в житті міста, але зміг її подолати і вийти на абсолютно новий якісний рівень. Зробив він це за рахунок організації та роботи в місті бізнес-акселераторів, які дали позитивний імпульс розвитку економіки регіону. Саме для такого імпульсу та розвитку економіки в регіоні й планують створити власний бізнес-інкубатор для підприємців Чернігівщини. Як сказала одна зі спікерів Наталя Зайцева: «Детройт зміг – зможемо й ми!».

Як це працюватиме?

Робота бізнес-акселератора складатиметься з кількох етапів. Спочатку відбудеться публічний конкурс інноваційних бізнес-планів та ідей. Після цього найкращі проекти будуть представлені професійному журі, яке складатиметься з найбільших успішних підприємців регіону.

Після визначення 12 найбільш перспективних та цікавих проектів запустять до майбутнього акселератора, де кожен отримає куратора та разом із ним буде впроваджувати в життя свою ідею.

Організатори планують, що за 12 місяців роботи акселератора, на Чернігівщині з'явиться 12 нових підприємств з інноваційним потенціалом.

Нам під силу втілити в життя робочий проект Костянтина Нагорного, який переміг у конкурсі на створення архітектурного проекту бізнес-акселератора. Я можу запевнити, що чернігівський акселератор буде точно не гірше, ніж у Варшаві, Детройті або Амстердамі. Усі команди, які ми приймемо в наш бізнес-інкубатор, отримають кваліфіковану допомогу та консультації від професіоналів своєї справи, а також абсолютно комфортні умови для створення підприємства своєї мрії, – зазначив президент регіональної торгово-промислової палати Костянтин Іванов.

***

Ремонт будівлі має бути профінансований ДФРР до кінця 2019 року. Відкриття ж першого інноваційного бізнес-акселератора в Чернігові, за словами президента регіональної торгово-промислової палати Костянтина Іванова, відбудеться, за сприятливих умов, у другому кварталі 2020 року.

Довідка:

Бізнес-акселератор (англ. Business accelerator, startup accelerator або seed accelerator, букв. «прискорювач») – соціальний інститут підтримки стартапів. Поняття описує як установи, так і організовані ними програми інтенсивного розвитку компаній через менторство, навчання, фінансову та експертну підтримку в обмін на частку в капіталі компанії. «Бізнес-акселератор» також може підтримувати стартапи в онлайн-бізнесі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#бізнес-акселератор #підприємці #торгівля #підприємництво
Оголошення
live comments feed...