• Головна
  • Рейдерське захоплення землі і бізнесу
Новини компаній
11:33, 1 серпня 2019 р.

Рейдерське захоплення землі і бізнесу

Новини компаній

Рейдерське захоплення - поширене правопорушення в сфері бізнесу у 90-ті роки, не втратило актуальності і зараз. Можна вести легальну справу, вчасно виплачувати податки і збори, але це все одно не захистить від посягань злочинців.

Що таке рейдерське захоплення землі?

Рейдерство - це самовільне зайняття, незаконне переоформлення, недружнє поглинання або протиправне володіння майном, нерухомістю, землею. Найчастіше термін «рейдерське захоплення» використовують у бізнесі і комерційних взаєминах, але «захопити» можуть і приватну власність.

Законодавство виділяє два види рейдерських атак на землю, які тягнуть за собою різні види кримінальної відповідальності:

  1. Самовільне зайняття земельної ділянки.

  2. Подвійна реєстрація права оренди земельних ділянок.

Самовільне зайняття земельної ділянки - це будь-які дії, які вказують на використання землі без рішення органів влади, або без дозволу безпосереднього власника.

Подвійна реєстрація - це ситуація, в якій одна земельна ділянка належить двом різним орендарям (не в частинах, а обидва орендатори мають повний обсяг прав на цю землю).

Рейдерське захоплення може здійснюватися з метою подальшого використання землі або ж вимагання. У справжнього власника вимагають грошову винагороду для того, щоб незаконні користувачі звільнили ділянку.

Що робити, якщо вимагають гроші?

Вимагання в ККУ визначається як вимога передати чужі речі, нерухомість або права на майно або здійснення будь-яких дій стосовно власності з загрозою заподіяти шкоду власнику, його сім'ї або просто дорогим йому людям, обмеження прав, свобод та інтересів перерахованих вище осіб. Склад злочину зафіксований в статті 189.

У власника землі або підприємства є кілька інстанцій, в які він може звернутися за допомогою:

  1. Правоохоронні органи - поліція, прокуратура.

  2. Мобільні точки доступу до системи безоплатної правової допомоги. Через них можна повідомити про факт рейдерської атаки, а професіонали почнуть вести розслідуванням і збір даних самостійно.

  3. Регіональні оперативні штаби. Вони знаходяться під юрисдикцією Головного територіального управління юстиції.

  4. Спеціальна служба з питань державної реєстрації (якщо була виявлена ​​подвійна реєстрація права оренди на землю).

  5. Державна інспекція сільського господарства (якщо треті особи використовують земельну ділянку самовільно, але без зміни документів).

  6. Як крайній захід можна звернутися в суд. Найкраще писати заяву після того, як до справи буде залучена поліція і прокуратура.

У мережі є безкоштовні сервіси, які можуть надати якісну юридичну допомогу з питань рейдерства і вимагання, наприклад Uristy.com.ua. Там будь-яка людина може вибрати собі професійного адвоката, отримати роз'яснення та, при необхідності, подальший правовий супровід справи.

Відповідальність за вимагання

Відповідальність за вимагання варіюється в залежності від наявності або відсутності обтяжуючих обставин, ознак повторності або рецидиву.

  1. Вимагання, яке було здійснено в перший раз - обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на такий же термін.

  2. Вимагання, яке відбулося повторно, за попередньою змовою групою осіб, службовою особою при виконанні, або ж з погрозою вбивства чи нанесення тяжких тілесних, істотної матеріальної шкоди - карається позбавленням волі на строк від 3 до 7 років.

  3. Вимагання, яке було об'єднано з насильством або нанесенням майнової шкоди - позбавлення волі на термін від 5 до 10 років з конфіскацією майна.

  4. Вимагання, що призвело до майнового збитку в особливо великих розмірах, або здійснено організованою групою, або призвело до тяжкого тілесного ушкодження - карається позбавленням волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією майна.

Адвокати Чернігова, Києва, Одеси та інших великих міст України надають детальні роз'яснення статей кримінального кодексу онлайн. Нюанси використання законодавства в конкретній ситуації можна дізнатися у них, звернувшись за консультацією через допоміжні сайти.

Отримавши грамотну юридичну допомогу з цього питання, громадянин може бути впевнений в захищеності прав.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...