14:18, 19 вересня 2019 р.
У чернігівській школі швейної майстерності – випускний!
Протягом двох минулих місяців у Чернігові проходило навчання першої групи школи швейної майстерності. Її було створено Чернігівською регіональною торгово-промисловою палатою на базі ВП «ТК Стиль».
Перший набір складався з 10 учениць абсолютно різної освіти, різного віку та досвіду роботи (чи його взагалі не було) на швейних підприємствах. Навчання проходило у виробничих цехах підприємства, яке і працевлаштує дівчат, адже вони склали фінальні іспити, чим порадували своїх викладачів.
Школа продовжує роботу
Попри те, що школа швейної майстерності випускає свій перший набір учениць, навчання тут не припиняється. Сформовано другу групу, більшу за складом, яка готова проходити теоретичну та практичну підготовку, аби стати професіоналами своєї справи та розпочати роботу на вітчизняному підприємстві.
– Сьогодні в нас святковий день, ми випускаємо перших своїх учениць, які вже стали готовими співробітниками підприємства. Починають працювати вони на цьому тижні. Вони всього навчилися, вдало склали іспит, а тепер отримуватимуть і гідну зарплатню та будуть швидко розвиватись у своїй новій професії, – каже віце-президент Чернігівської ТПП Лариса Циган.
За її словами, наступна група складатиметься з 12 осіб. Вони почнуть навчання теж на цьому тижні, коли перша група вже працюватиме в цеху. У новому наборі знову буде більшість дівчат, але навчатиметься і один чоловік. У Чернігівській ТПП підтверджують, що кравецька професія більше жіноча. Проте при зарахуванні на навчання тут немає ніяких обмежень, ні гендерних, ні вікових – головне, аби учні прагнули опанувати необхідні навички та досягти поставленої мети.
Екзамени на відмінно
Рівень своєї підготовки за ті два місяці, що навчались дівчата з першого набору школи швейної майстерності, учениці довели під час випускного іспиту, який складався з теоретичних питань та практичної роботи. Керівництво фабрики було здивовано результатами та задоволено роботою своїх підопічних.
– Дівчатам було складно опанувати нову професію, але результат нас дуже вразив. Адже вся група з десяти дівчат іде на виробництво, ідеально склавши фінальні іспити. Жодна з них не сказала, що вона не може або не хоче працювати. Це є вагомою заслугою викладачів, які з ними кожного дня протягом цих двох місяців працювали. Було два теоретичні питання, відповіді на які вони захищали, а також практичне завдання. Наприклад, треба було на машинці вшити кишеню або пришити рукав, зробити певне оздоблення тощо. Зі всім цим вони впорались, – зазначає адміністратор школи Ольга Гейда.
Пані Ольга також додає, що завдяки ідеальним результатам випускних іспитів, дівчата впевнені в собі, а керівництво фабрики – у самих дівчатах. Вони бачать, що учениці їхньої школи реально можуть виконати майже будь-яке завдання і за них не треба буде сильно переживати, коли вони опиняться у виробничому цеху.
Це підтверджує і сама очільниця ВП «ТК Стиль» Світлана Титова-Толстик, говорячи про те, що дівчата реально вміють та виконують роботу високої складності. За яку в майбутньому і будуть отримувати більше коштів.
– Наші учениці для нас уже є цінними та фаховими спеціалістами. Я це побачила по завершенні третього тижня навчання, коли зайшла до цеху і побачила, як вони шиють 5-й розряд – один із найскладніших. Вважаю, що вони виконали все, що від них вимагали викладачі, на 110 відсотків і повністю готові до роботи на потоці в цеху. Заробітна платня залежатиме від них, обсягу виконаної роботи та її якості. Дивлячись на те, чого вони навчились, думаю, що вони зможуть заробляти набагато більше, ніж отримуватимуть спочатку, – зазначає пані Світлана.
Після виходу на роботу десяти учениць школи на підприємстві вже буде 85 швачок, а загалом – 130 робітників. Але керівництво запевняє, що фабрика на цьому зупинятись не буде. Тут готові працевлаштувати ще як мінімум 100 чоловік. Саме для цього і продовжується навчання і набираються нові групи, у навчанні яких викладачі враховуватимуть певні речі з досвіду роботи з першою групою. Зокрема, буде трохи більше уваги приділятись практиці, аби учні якомога швидше, як то кажуть, набивали руку та вміли працювати з машинками.
Слово ученицям
Ми поспілкувались з випускницею, яка ось-ось доводитиме свою майстерність уже в цеху, а також з майбутньою ученицею другого набору, що тільки-но прийшла на екскурсію підприємством.
Олена Сборщик завершила навчання швейної справи, хоч і ніколи не була до неї дотичною. Повністю задоволена умовами навчання та майбутньої роботи, бо вже не один раз побувала в цеху.
– За ці вісім тижнів ми найголовніше чого навчились, так це шиттю. Я взагалі за освітою педагог, і за машинкою ніколи раніше не працювала, але тут навчилась. І не просто строчу, як на домашній машинці, а все роблю правильно та на професійній машинці. Викладачі в нас прекрасні, вельми дякуємо їм за все те, чого вони нас навчили. Мені подобається і сама фабрика, тут гарні умови праці, зокрема якісне освітлення та сучасне обладнання. Багато зроблено для своїх же працівників, аби їм було комфортно працювати, – говорить Олена.
Олена Конюцька, яка прийшла на фабрику, побачивши репортажі про школу швейної майстерності по телебаченню, зацікавилась і потрапила до другого набору.
– Є можливість навчатись і одразу ж піти працювати, тому вирішила спробувати. У мене юридична освіта, закінчила торгове училище, а тепер спробую опанувати нову для себе професію, – каже нова учениця.
Місто виграє
Задоволений таким вдалим експериментом з дуальною освітою на одному з чернігівських підприємств і міський голова Владислав Атрошенко. На його думку, навчання спеціалістів прямо на підприємстві є набагато ефективнішим та якіснішим як для роботодавців, так і для працівників. Звичайно, це ризикований крок з певними фінансовими затратами, але хто не ризикує, той і не отримує позитивної динаміки у своєму бізнесі.
– Звичайно, на таке навчання підприємство має виділити позапланові кошти, але це певна інвестиція, на яку треба зважитись. До того ж працівник, отримавши освіту при підприємстві, має відпрацювати на цьому підприємстві два роки, що ще раз підтверджує взаємовигідність такої форми навчання, – відмічає міський голова.
З цим погоджується і президент Чернігівської ТПП Костянтин Іванов, зазначаючи, що впровадження подібного проєкту обговорювалось з міською владою ще два роки тому. За цей час вдалось побувати на інших українських підприємствах, перейняти досвід створення навчання спеціалістів прямо на фабриках та заводах, залучити досвідчених місцевих викладачів та запустити школу – організувати навчання першої групи, а тепер уже й другої.
– Думаю, що ми маємо продовжувати роботу в цьому напрямку і на інших підприємствах міста, спираючись на вдалий приклад навчання на підприємствах холдингу «Текстиль-Контакт», – сказав пан Костянтин.
Щодо подальшої роботи з відкриття подібних шкіл на інших підприємствах міста висловив свої побажання і міський голова. Він зазначив: разом із торгово-промисловою палатою, яка має гарні та продуктивні відносини з власниками багатьох потужних підприємств, міська влада спробує посприяти поширенню подібного навчання і в інших галузях промисловості, окрім швейної.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:30
Спецтема
Оголошення
13:28, 24 грудня
13:28, 24 грудня
12:28, 18 грудня
14:34, 18 грудня
live comments feed...