
12:05, 4 жовтня 2019 р.
Чернігівські судді відпустили білоруса, якого звинувачували в шпигунстві на Росію
Новозаводський суд Чернігова звільнив з-під варти громадянина Білорусі Юрія Політику, повідомляє білоруське бюро «Радіо Свобода».
Яке розповів адвокат підозрюваного Тарас Герелюк, рішення було схвалене 3 жовтня у результаті розгляду його клопотання. Юрія Політику звільнили під особисте зобовʼязання.
У серпні цього року суд вже виносив рішення про можливість звільнення Політики за умови внесення застави у розмірі майже 580 тисяч гривень. Але тоді таку суму за затриманого ніхто не спромігся заплатити.
Нагадаємо, Юрій Політика був затриманий Службою безпеки України від 16 червня 2017 в автобусі Чернігів – Гомель в пункті пропуску «Нові Яриловичі». У його телефоні був знайдено файл, який містить план наступальної операції «Шторм», що проводиться українською армією в зоні АТО.
Сам 33-річний чоловік звинувачення в шпигунстві відкидає – каже, що збирався їхати волонтером у зону АТО.
Справу було передано в суд в лютому 2018 року. Спочатку його розглядав Чернігівський районний суд Чернігівської області. Однак до розгляду справи по суті так і не дійшли – засідання переносилися кілька разів, в тому числі і через неявку адвокатів, а в травні минулого року колегія суддів прийняла самовідвід.
За 114-ю статтею Кримінального кодексу України про шпигунство білорусу загрожує позбавлення волі на термін від 10 до 15 років з конфіскацією або без конфіскації майна.
Раніше українські експерти висловлювали думку, що український журналіст Павло Шаройко був затриманий в Білорусі у відповідь на затримання Юрія Політики в Чернігові. Шаройко – власний кореспондент «Українського радіо» в Білорусі – засуджений білоруським судом до 8 років в'язниці за шпигунство.
Напередодні в ефірі одного з телеканалів міністр закордонних справ Вадим Пристайко анонсував на 4 жовтня «хороші новини» стосовно долі українця. Вважається, що країни можуть обмінятися бранцями.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
12:55, 14 березня
1
01:59, 17 березня
11:50, 7 березня
7
08:12, 6 березня
57
20:13, 17 березня
live comments feed...