• Головна
  • Міський парк на паузі: в якому стані Горсад під час карантину
09:57, 25 квітня 2020 р.

Міський парк на паузі: в якому стані Горсад під час карантину

Міський парк на паузі: в якому стані Горсад під час карантину

Карантин, який незрозуміло коли закінчиться, сплутав плани багатьом. Зокрема, уже 1 травня для всіх охочих мав би відкриватися Центральний парк культури та відпочинку, або, як його називають місцеві, Горсад. Ми вирішили відвідати цей парк, подивитись, наскільки він був би готовим до навали відпочиваючих, якби не карантин. Після «екскурсії» отримали коментарі з окремих питань від директора Володимира Хольченкова.

До речі, на певні недоліки у зовнішньому вигляді Горсаду звернув увагу міський голова Владислав Атрошенко, згадавши про це на одній з нарад у міськраді.

Міський парк на паузі: в якому стані Горсад під час карантину, фото-1

Якщо зайти у Горсад з центрального входу (з боку вулиці Шевченка), одразу кидається в очі рекламна конструкція. Звертає на себе увагу не те, що вона без реклами (масових заходів немає), а те, що потроху розвалюється її цегляна основа. І з цим ніхто нічого не робить як мінімум з минулого року. За кошти організаторів концертів можна було й полагодити.

Міський парк на паузі: в якому стані Горсад під час карантину, фото-2

Пройшовши трошки вглиб парку, бачимо розбиті сходи, які ведуть до алеї фонтанів у нижній частині Горсаду. Саме про них на нараді згадав Владислав Атрошенко і попросив усунути недолік. Проте, за нашою інформацією, ця проблема не нова, адже сходи приблизно в такому стані перебувають уже понад рік. Володимир Хольченков знає, що на це звернув увагу міський голова, і запевнив: сходи приведуть до ладу до травневих свят. Щодо того, чому вони опинились в такому стані, керівник парку пояснив: «Хоч цієї зими снігу особливо не було, але сходи дуже постраждали. Зокрема, по них їздило багато велосипедистів».

Ще кілька тижнів тому ми звернули увагу на певні перестановки та перевезення будівельних матеріалів, а також МАФів на територію огородженого майданчика, який у народі йменують як Корд. Будь-хто подумав би, що це початок робіт з облаштування цього самого майданчика під якийсь новий проєкт. Та все набагато прозаїчніше. Як нам повідомив пан Хольченков, ця територія зараз використовується як складський майданчик, і туди просто перевезли деякі матеріали, що були у вжитку на зимовій ковзанці в центрі міста. Нічого нового там робити не планують. На жаль.

Міський парк на паузі: в якому стані Горсад під час карантину, фото-5

Ще одним об’єктом Горсаду, на який звернув свою увагу міський голова, стала зарита траншея, яка псує вигляд парку на відрізку від стадіону імені Гагаріна до Літнього театру. За словами керівника міського парку, це не їхня вина, адже траншею викопував підрядник для ремонту каналізації. Тому саме він і має привести до ладу цю територію. Коли це буде зроблено, сказати важко, але точно можна стверджувати, що траншея закопана не вчора, адже на певних ділянках, там вже починає рости трава.

Міський парк на паузі: в якому стані Горсад під час карантину, фото-6

У міському парку розповідають, що сезон для відпочинку на їх території розпочнеться не одразу після завершення карантину. Адже для підготовки потрібно буде тиждень або два. Під час карантину, наприклад, не можна провести експертний огляд атракціонів, аби отримати дозвіл на їх використання. Проте якісь поточні ремонти у парку здійснюють і зараз, зокрема фарбують дно фонтанів, щоб вода в них здавалась більш яскравою. А ось капітальних реконструкцій чи будівництв, за словами директора КП «Центральний парк культури і відпочинку» Володимира Хольченкова, уникатимуть. Справа в тому, що існує проєкт загальної реконструкції парку, і поки його не втілять у життя, або повністю від нього не відмовляться, Горсад буде виглядати більш-менш так, як і зараз.

Міський парк на паузі: в якому стані Горсад під час карантину, фото-7

Підсумовуючи розмову, Володимир Хольченков зазначив, що цьогоріч парк втрачає найбільш прибутковий місяць року – травень. Через це ЦПКіВ отримає значні збитки. А ось які саме, прогнозувати важко, бо прибуток такого парку залежить від багатьох факторів, зокрема погоди. Якщо орієнтуватися на цифри 2019 року, то тиждень роботи атракціонного містечка приносив в середньому 75,5 тисяч гривень виручки (за весь сезон з травня по вересень – 1,66 млн грн). Плюс недорахуються в парку цього року орендної плати від підприємців, що надають послуги на території Горсаду. Загальні цифри літнього сезону – в два рази вищі (близько 165 тисяч на тиждень).

Незважаючи на це, парк, за словами його керівника, намагаються тримати в чистоті та охайному вигляді. В дійсності ж це не зовсім так. У парку є чимало місць, де не прибрано і навіть захаращено – варто лише відійти трохи в бік від центральної алеї.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Горсад #міський парк #карантин #збитки #ремонт
Оголошення
live comments feed...