13:27, 10 травня 2020 р.
Народились у Чернігові, а на карантині за кордоном
Уже другий місяць на карантині через пандемію коронавірусу перебуває більшість країн світу. Проте кожна встановила свої певні обмеження, і навіть встигла деякі з них відмінити. Україна, наприклад, з 12 травня має послаблювати свій карантин та дозволяти знову працювати низці закладів. Тому ми поспілкувались із чернігівцями, які протягом абсолютно різного часу живуть і працюють за кордоном. Вони нам розповіли, як саме їх обмежили в країнах перебування та як змінились карантинні обмеження, упроваджені первісно. Поговорили про транспорт, розваги, спорт, торгівлю, кордони, просто дозвіл виходити на вулицю та багато чого іншого.
Вікторія Каснер, офіціантка «100 Maneiras» в Лісабоні:
– Переехала с родителями в Португалию в начале 2000-х. Сейчас живу в Лиссабоне и работаю официанткой в ресторане «100 Maneiras» уже около четырех лет с перерывами.
Руководство нашего ресторана решило закрыть заведение 15 марта, еще до введения официального карантина в Португалии. Не захотели подвергать опасности своих работников и посетителей, ведь у нас было очень много туристов с разных стран мира.
Общенациональный карантин по всей стране объявили через несколько дней после того, как наш ресторан закрылся. Тогда закрыли всё, в том числе и все зеленые зоны, кроме супермаркетов и аптек. Ну, разве что с собакой можно было гулять на улице. Мы с моим парнем Фабио, который в этом же ресторане работает сушефом, уже почти два месяца на таком карантине и выходим в масках только за продуктами.
Так как государство отправило почти всех на карантин, то нам выплачивают 66 % от нашей прежней зарплаты. Раньше я получала 850 евро, а сейчас 535. От государства – 400 евро, остальное должен выплачивать работодатель.
4 мая у нас начали ослаблять карантин, разрешили снова работать маленьким магазинам и кафешкам, салонам красоты и парикмахерским. А вот на 18 мая планируют открывать всё остальное, в том числе рестораны. Но масочный режим пока остается, и если тебя полиция увидит в общественном месте без маски – тут же оштрафует. Что касается салонов красоты, то в них обслуживают по одному посетителю, строго по записи. После каждого человека в помещении проводят дезинфекцию. Рынки же, которые у нас организовывают в субботу и воскресенье, пока не открывают.
Олександр Благий, працює на заводі Samsung у Будапешті:
– Я працюю в столиці Угорщини Будапешті на заводі Samsung з вересня минулого року. За цей час до Чернігова у відпустку приїжджав лише на Новий рік. Знову мав летіти до України на період з 15 по 23 березня, але так як зворотний рейс відмінили, то не полетів і залишився працювати в Угорщині.
Карантин тут ввели десь у 20-х числах березня, і до початку квітня в людей була певна паніка. Все як і в інших країнах, тому люди вигрібали з поличок магазинів майже все. Тоді люди ходили в масках і в магазинах, і на вулиці. Але згодом жителі Угорщини поступово почали відмовлятись від масок, і це було їх право, адже обов’язковий масковий режим у громадських місцях тут ввели лише 27 квітня. Угорці абсолютно так само в перші тижні після введення маскового режиму, як і українці, одягали маску тільки за вимогою охоронця в тому ж магазині, а потім знімали та клали в кишеню або сумочку.
Спортивні й дитячі майданчики закрили лише на другий тиждень карантину. Вони під забороною і до сьогодні. У той же час парки і сквері не перекривали, там люди можуть спокійно гуляти та дихати свіжим повітрям.
Увесь громадський транспорт у Будапешті протягом карантину працює у звичному режимі, як то кажуть, хвилина у хвилину. Проте їздить у ньому дуже мало людей, бо магазини, куди б вони їхали, були закриті. Багато хто їздить на велосипедах. Особливо коли стало тепло, люди масово пересіли на байки.
По торгових ринках скажу наступне. У Будапешті є два великих ринки, але я розповім про ситуацію на одному з них, котрий називається Lehel Market Hall. Його не закривали на карантин протягом перших двох тижнів карантину. Потім закрили десь на два тижні. Але потім знову відкрили, і до сьогодні він нормально працює. Дуже схожа ситуація з українськими ринками в плані «відкрили-закрили».
Сьогодні, 4 травня, тут дали дозвіл на відновлення роботи будь-яких магазинів із графіком роботи з 9-ї до 15-ї години. Хто захотів, той відкрився, у тому числі шиномонтажки та перукарні. Магазини та різні бутики у ТРЦ можуть працювати з 9-ї до 15-ї години, але оскільки за відсутності потоку покупців це нерентабельно, то багато хто все ж таки закрився. У той же час магазин такого великого бренду, як Nike, і досі працює в тому ТРЦ. Підприємці, напевно, чекають на реакцію людей. Тобто якщо їх стане на вулицях міста в рази більше, то і магазини почнуть активніше відновлювати свою роботу.
Щодо соціальної дистанції в тих же супермаркетах, то в багатьох випадках її так само ніхто не дотримується, як і в Україні. Не можна сказати, що ось тут Європа, і тут все виконується, і все по правилах, ні.
Усі історичні місця та пам’ятки архітектури, куди зазвичай приїжджало багато туристів, не були закриті на карантин. Там і зараз багато людей ходять та фотографуються, просто в більшості тепер це місцеві.
Кафе та ресторани закриті, як і в Україні. Але якщо брати ті ж Mc`Donalds та Burger King, то в Угорщині в ці заклади можна заходити, стояти в черзі, замовляти їжу особисто. Єдине обмеження – заборона їсти в закладі, тобто столики там огороджені сигнальною стрічкою.
Дарина Галенко, навчається в коледжі міста Перт:
– В Австралии я уже два года. Живу в городе Перт и учусь здесь в колледже.
Если говорить по поводу коронавируса и карантина, то люди начали паниковать уже в конце февраля, но карантин стали вводить только в конце марта. Мы до последнего надеялись, что наш город это обойдет, все-таки это самый изолированный город в мире, но правительство решило перестраховаться. СМИ рекомендовали запастись всем необходимым, чтобы меньше выходить на улицу. Как следствие, уже в конце марта из супермаркетов исчезли продукты первой необходимости, а в Сети всплывали видеоролики, где покупатели устраивали бои за туалетную бумагу. Большинство людей по возможности перешли на удалёнку, многих отправили в отпуск за свой счет. Когда узнали, что государство обеспечит заметную материальную помощь, то все ринулись ее оформлять, и государственный сайт, где нужно было регистрироваться, не работал нормально несколько дней в связи с перегрузкой сервера. В целом я бы не сказала, что карантин в Западной Австралии был очень строгим. Австралийцев в принципе достаточно сложно закрыть дома, ведь это очень спортивный народ
На данный момент уже можно собираться до 10 человек, а дети пошли в школу, но только по желанию родителей. В конце апреля уже начались послабления, но колледжи и университеты пока на онлайн-обучении, также запрещены перемещения между штатами без разрешения. Кафе, рестораны, кинотеатры и прочие развлекательные места пока закрыты, как и границы. Рынки и салоны красоты закрыты, как и стоматологические кабинеты
Транспорт совсем недавно вернули в обычный режим работы.
Масочного режима у нас вообще как такового и не было. Обязательно маски носить никто не заставлял. В масках ходят в основном азиаты, но они их носили и до эпидемии.
Дарина Жуковецька, перебуває в Берліні за міжнародною програмою Au-Pair:
– З кінця січня цього року живу в Берліні в рамках міжнародної програми Au-Pair. Вона дає змогу поїхати в певну країну, жити там у сім’ї, допомагати їй з дітьми і по дому. А натомість пізнавати культуру країни зсередини, вчитися мови, подорожувати, знайомитися з різними людьми.
Карантин у столиці Німеччини ввели дещо пізніше, ніж в Україні. Спершу зачинилися спортзали, басейни. Здається, у понеділок, 16 березня, діти ще сходили до школи, а потім наступного дня вже садочки і школи були зачинені теж. Від початку карантину не працювали всі освітні заклади, музеї, галереї і тому подібне. Кав’ярням та ресторанам було дозволено готувати їжу на винос. Були зачинені всі дитячі майданчики, а на лавах у парках разом могли сидіти лише люди, які разом проживають. Схожі правила діяли і на пересування в одному авто. Супермаркети і аптеки не зачинялися, але при закупах дозволяли перебувати в магазині одночасно лише одному представнику від сім’ї.
Зараз знову відчиняються перукарі і салони краси, але вони надають не всі послуги. Знову працюють невеликі магазини. Десь два тижні тому ввели обов’язок носити маску в магазинах та громадському транспорті. До речі, громадський транспорт під час карантину працює так само, як і до, але люди просто ним майже не користуються. Також цього тижня запрацювали дитячі майданчики.
Але через те, що Німеччина є федеративною республікою, то кожна земля сама вирішує, які заходи вводити та що дозволяти. Тому те, що діє і працює на території однієї землі, може не діяти і не працювати на території іншої. Північна Німеччина, наприклад, заборонила людям проживати у місцях, де вони не прописані. Тобто навіть якщо люди володіють будинком десь поза містом, то проживати там все одно не мають права, якщо це не місце їхньої прописки. Якщо не помиляюся, це обмеження ще в силі.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
16:01, 16 листопада
12:27, 14 листопада
20
14:10, 13 листопада
15:10, 20 листопада
10:50, 15 листопада
37
live comments feed...