
11:22, 14 липня 2020 р.
Б'ють рекорди: скільки треба заплатити, щоб торгувати в Чернігові кавою та хот-догами?

Місця для пересувної торгівлі кавою та вуличною їжею в Чернігові розподіли на відкритому аукціоні, повідомили у міській раді.
Конкурс щодо надання права на укладення договорів щодо розміщення тимчасових об’єктів для здійснення пересувної торгівлі кавою, іншими напоями, продуктами швидкого харчування, солодкою ватою, морозивом відбувся вчора, 13 липня.
З минулого року в Чернігові право на здійснення такої пересувної торгівлі продається на відкритих аукціонах. Цього року через карантинні заборони початок сезону цієї торгівлі і аукціон відбуваються пізніше.
Але, відповідно до прийнятих цього року змін, право торгівлі тепер продається не на один, а на три наступних роки. Виросли і ставки. Якщо минулого року максимум, який заплатитили підприємці склав 2,1 тисячі гривень, то нині, за словами заступника міського голови Олександра Ломака, пропозиції сягнули за позначку 3 і 4 тисячі гривень.
Найдорожче місце – у сквері Хмельницького. За квадратний метр, де будуть продавати каву, солодку вату, тощо буде сплачуватися 7,35 тисяч гривень. На вулиці Рокоссовського біля магазину «АТБ» є місця з цінником у 4 тисячі гривень. Олександр Ломако зазначив, що в середньому ціни піднімалися у 2–3 рази.
Усього цього року заявки від підприємців надійшли щодо 36 з 47 запропонованих містом локацій для пересувної торгівлі. Найбільше бажаючих – по 7 – виявилося на місця навпроти магазину «АТБ» по вулиці Рокоссовського. На більшість об’єктів ціна під час торгів зросла в кілька разів.
Тепер протягом двох тижнів переможці торгів мають укласти договори. Якщо не зроблять цього, то переможцем стане і той, чия цінова пропозиція на аукціоні була попередньою. Якщо ж угода не буде укладена взагалі, то місце винесуть на повторний аукціон, який може відбутися на початку серпня.
– Щодо тих затрат, які підприємці минулого року понесли на організацію своїх точок (електроенергія, водовідведення, можливо, щось інше), вони будуть домовлятися з тим, хто переміг цього року. Я думаю, що вони домовляться – адже дешевше компенсувати частину витрат тим, хто зробив це минулого року, ніж «з нуля» укладати договори з обленерго чи водоканалом і знову виконувати роботи. Це точно не буде дешевше і точно не буде швидше. Тому їм вигідніше компенсувати частину цих затрат підприємцям, які перемагали минулого року. Я думаю, що підприємці по-діловому знайдуть мову і вирішать це питання, – резюмував Олександр Ломако.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:00
ТОП новини
Оголошення
13:10, 25 березня
00:00, Сьогодні
00:00, 20 березня
00:00, 6 лютого
live comments feed...