11:43, 1 грудня 2020 р.
Вулиці Чернігова стануть безпечнішими – кількість відеокамер зросте вдвічі
Депутати Чернігівської міської ради сьогодні, 1 грудня, на сесії проголосували за Програму «Безпечне місто» на 2021-25 роки.
Відповідно до Програми на вулицях Чернігова протягом наступних 5 років планується встановлення 250 відеокамер – по 50 камер спостереження протягом наступних 5 років.
Наразі у Чернігові у рамках реалізації такої самої програми з 2016 по 2020 роки встановлено 233 відеокамери. В тому числі – на п’яти в’їздах у місто, на основних перехрестях, у паркових зонах, підземних переходах біля готелю «Україна» та на Шерстянці, на кладовищі «Яцево».
Також діє моніторинговий центр для зберігання та обробки переданих даних.
На думку керівника управління ЖКГ, програма у 2016-2020 роках зарекомендувала себе як ефективний інструмент для підвищення рівня безпеки у місті, тому є доцільність її продовжити на наступні 5 років.
Відповідно з документом, планується з 2021 по 2025 роки витрачати щороку більше 8 мільйонів гривень. 6 мільйонів буде направлятися на розширення існуючої мережі, а від 2,2 до 2,6 млн – на її реконструкцію. Загалом за 5 років це обійдеться місту в 42 мільйони гривень.
Разом з тим, є питання щодо ефективності програми. Зокрема, на сесій виступив представник «Національного корпусу» активіст Олександр Тарнавський. Він зазначив, що громадськість потребує аналізу ефективності Програми: скільки і яких злочинів було розкрито чи попереджено за допомогою наявних відеокамер. Наразі ж, за його словами, доцільність та ефективність оцінити неможливо.
– Потрібно бачити щорічний звіт, якого зараз немає. Скільки було виявлено вандалів, які розбивали зупинки? Скільки коштів вдалося завдяки відеоспостереженню повернути до бюджету? Якщо сума менша, ніж витрачено на Програму – то яка доцільність? Може прости кошти на ремонти витратити? – звернувся до міського голова Олександр Тарнавський.
Також він зауважив, що як і раніше на будівлях міста з’являється багато написів – реклами наркотиків. Невідомо, чому на це не вплинуло збільшення кількості камер.
Крім того, представник «НацКорпусу» висловив сумнів щодо правильного підходу в адресній програмі. Зокрема, на його думку є чимало місць, де використання камер недоцільна, натомість їх там висить по кілька штук.
Депутатка Марина Рейко («Європейська солідарність») запропонувала поставити Програму на паузу на рік:
– Враховуючи прогнозоване недоотримане надходжень, варто повернутися до фінансування Програми наприкінці 2021 року, коли ми поборемо коронавірус. А зараз, якщо є зайві 50 мільйонів – давайте спрямуємо їх на охорону здоров’я.
У підсумку 24 голосами депутати підтримали Програму, яка буде діяти вже з початку 2021 року.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:20
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
live comments feed...