
13:44, 5 січня 2021 р.
Комісія, що заперечила плагіат у роботах міністра освіти Шкарлета, ймовірно, займалась крадіжками інтелектуальної власності (оновлено)

У членів Комісії з академічної доброчесності НУ "Чернігівська політехніка", яка заперечила наявність плагіату у роботах ексректора вишу, а тепер міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, також є проблеми з плагіатом.
За даними дослідження сайту "Помилки та фальсифікації в наукових дослідженнях", у докторській дисертації голови комісії пані М. "Стратегія забезпечення стійкості економіки України до загроз економічній безпеці" (у базі даних Національної бібліотеки України авторкою роботи значиться докторка наук, професорка Чернігівського національного технологічного університету Вікторія Маргасова) знайшли численні текстові запозичення без належних посилань, синоніми та перефразування – загалом 70 сторінок.

фото - скрін з відеосюжету телеканалу "Дитинець"
"Особливо нам подобається заміна Росії на Україну та російської економіки на вітчизняну… Авторка замінила 2010-2014 рр. словами "на найближчі роки". Правильно! Хіба ж можна в дисертації 2014-го року писати про плани уряду на 2010 рік?", - зазначають автори аналізу дисертації.
У дисертації членкині комісії П., яка також є доценткою і директоркою навчально-наукового інституту економіки університету, знайшли підозрілі та свідомо фальшиві публікації, а також численний перехресний академічний плагіат.
Докторську дисертацію "Стратегія забезпечення сталого розвитку сільського господарства в умовах діджиталізації економіки України" авторка захистила у 2020 році.
Електронний архів університету "Чернігівська політехніка" підказує, що авторка роботи - Пінчук А.О. Дослідники вважають, що вона присвоїла текст, зокрема, з дисертації викладачки цього ж університету Тетяни Шестаковської.
"Але, виявляється, їх об’єднує дещо ще. І це "дещо" – це перехресний академічний плагіат. В докторській дисертації Шестаковської ми знаходимо шматки раніше написаної статті особи, і навпаки – в докторській особи є тексти від Шестаковської", - пишуть автори дослідження.
Нагадаємо, що 17 грудня парламент проголосував за призначення Сергія Шкарлета міністром освіти і науки. До цього він майже півроку був тимчасово виконуючим обов’язки міністра.
UPD. Сама Вікторія Маргасова у листі до нашої редакції пізніше пояснила, що з 5 червня 2020 року воне не має жодного відношення до Комісії та не брала участі в розгляді питань наявності або відсутності «академічного плагіату» в роботах Сергія Шкарлета. І наполягає: її прізвища, як члена Комісії або голови Комісії з академічної доброчесності Національного університету «Чернігівська політехніка», немає.
Також вона заперечила, що у її роботі є факти порушення норм та принципів академічної доброчесності. І зазначає, що автори дослідження вилучили із загального контексту її наукової роботи окремі положення і не взяли до уваги наукову працю в повному обсязі, де «належним чином оформлені посилання».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
00:02, Сьогодні
17
11:25, 28 березня
17:48, 23 березня
14:04, 18 березня
live comments feed...